Deel op facebook
Deel op X
Deel op facebook
Deel op X

Geef jouw mening over de verandering in de Oude Kasteellaan

We verzamelen op deze projectpagina alle meningen over dit project. In april 2024 starten we met de evaluatie hiervan. We organiseren ook nieuwe verkeerstellingen, maar ook de mening van de buurtbewoners is daarbij belangrijk.

 
119
6

Deze bijdragen werden reeds ingediend

Willekeurig Populair Recent
Toon opnieuw willekeurig 24 van de 119 bijdragen
Iedereen rijdt te snel omdat niemand hele trajectcontrole moet afleggen / voor zulke verbindingsstraat is voetpad en echt fietspad nodig (niet gewoon verven)

Echt voetpad, echt fietspad (en niet gewoon verven)

Gilles L.
0 0
lees meer
De situatie zoals ze nu is, is veel beter om de dorpskern te ontlasten. De hinder , bij 30 km per uur, kan onmogelijk de buurt belasten met drukte. Je kan zo het dorp vermijden en onmiddellijk aansluiten op de Waverse steenweg.

Ik vind dat alle straten opnieuw, zoals bv in de jaren 80, moeten opengaan voor 2richtingsverkeer.
Met de andere straten, geen probleem

Kathleen V.
0 0
lees meer
Ik vind het goed dat de knip is weggehaald, want die bracht vooral meer druk op andere straten. Het is vooral belangrijk dat de snelheid beperkt wordt om de woonstraten leefbaar te houden (niet alleen de Oude Kasteellaan maar daar zijn bijkomend ook sportterreinen). Echter, trajectcontroles zijn niet de juiste oplossing want dit is bestraffen, men zou eerder moeten gaan naar preventie en vertragingelementen instaleren op die straten. 

Meer vertragingelementen instaleren : liefst bloembakken die ook decoratief zijn zoals Keerbegen. In de Kanonniersweg is dat al gedeeltelijk gemaakt maar kan beter en mooier... Eventueel sommige straten (gedeeltelijk) ook als fietsstraat omzetten maar in combinatie met het vorige. 

Camille V.
0 0
lees meer
Ik vindt het niet kunnen dat de knip weg is. Voordien kon ik alleen, met anderen, met de hond hier rustig wandelen en hielden auto's rekening met de voetgangers en ook de fietsers, nu zien de automobilisten maar één ding, vlug rechtdoor rijden naar de R 6. Ik fietste vroeger heel veel  !!!!! Nu alleen nog uit noodzaak. Ben bang geworden. Zeker in mijn straat de Van Arteveldelaan is het in de ochtend een echte rally wedstrijd. De gemiddelde snelheid van de auto's is 80 km per uur (en geen 50). Tegelijk moeten ze geen rekening houden met de camera's. Mijn straat is een race baan geworden, hier gaan nog ongevallen gebeuren : kop-staart botsingen.

Plaats de knip terug !!!!!

Francine D.
0 1
lees meer
Veel meer verkeer, associaal omdatniet iedereen zich aan de opgelgde snelheid dient te houden bij gebruik van zijstraten, dit geeft een vals gevoel van veiligheid tov de zwakke weggebruikers

De pelgrimstraat is momenteel een race baan, plaats trajectcontrole op het einde van de pelgrimstraat, maak er zone 30 van. De knip terug plaatsen

Alain S.
0 0
lees meer
Gevaarlijke situatie voor zwakke weggebruikers aan de Eisenhouwerlaan wegens 2 richtingen.  De max snelheid 30km/u wordt niet gerespecteerd als men vanuit een zijstraat komt.

Voorrang van rechts in de Kanonniersweg komende van de Oudekasteellaan wordt niet toegepast deels door te hoge snelheid.

David N.
0 0
lees meer
Geen probleem, mits aangepaste snelheden /max 30km/u

aangepaste snelheden IN SMALLE STRATEN /max 30km/u

 

Er wordt nog steeds overal TE SNEL gereden / idem dito in onze straat UYERENBOSLAAN

 

Overal zone 30 MET  permanente snelheidscontoles en boetes / zie binnenstad Mechelen

Gerard O.
0 0
lees meer
zelf gedraag ik me als bewoner en respecteer ik de zwakke weggebruikers over het algemeen ervaar ikzelf zoveel als ik langs de straten wandel het is echter duidelijk dat autobestuurders duidelijk weten dat ze ongecontroleerd van de oude kasteellaan naar de pelgrimstraat kunnen, bij deze merk je vaak onaangepast gedrag. zoveel was voorspeld en blijkt ook uit de recente maanden. de trajectcontrole lijkt zijn werk te doen maar mist elk democratisch karakter. zie eerder genoemde situatie. het vervangen van de straatverlichting is een goede zaak en draagt bij aan de veiligheid
Mark G.
0 0
lees meer
Ons gezin vindt de huidige situatie beter. De handhaving van 30km/uur mag blijven ofwel naar 50km/uur brengen, zoals veel andere straten in Bonheiden.

Is OK zoals het nu is.

Marianne D.
0 0
lees meer
Veel te druk, gevaarlijk voor alle zwakke weggebruikers. Veel meer autoverkeer ook aan de voetbal is het nog gevaarlijker geworden. Onze straat is nu een sluipweg geworden.  Trajectcontrole heeft totaal geen nut voor de auto's die een straat afslaan en zo de controle ontwijken.  Ik ben al meerdere keren bijna van de weg gereden.

terug naar het vorige model met knip, veel veiligere situatie

Ellen A.
0 0
lees meer
Geen mening, 30/km u is goed maar daardoor verplaatst het verkeer zich naar straten waar wel 50km/u mag gereden worden

Maak alle straten 30km/u en/of plaats verkeersdrempels, snelheidsremmers.

Liever een knip: dan graag een knip zowel in  de OKL al in de Pelgrimstraat , Kleinhoflaan en dan of Berentrodedreef of Grote Doelstraat. Zorg ervoor dat de niet locals door het dorp rijden en niet de zijstraten gaan nemen omdat ze daar 50km/u mogen rijden of zo file willen vermijden.

Het verkeer in de Pelgrimstraat is veel te intens tijdens ochtend en avonduren en ondertussen ook in de weekends omdat iedereen deze shortcut langs deze straat al kent. En hier wordt er te snel gereden voor deze smalle straat. 50 per uur is te snel! Ontmoedig de automobilist om deze straten te nemen of laat ze 30 per uur rijden.

Pas WAZE aan want WAZE zorgt voor sluipverkeer.

Pelgrimstraat is een erftoegangsweg met mountainbike route, joggingroute maar het is de ideale straat voor wie suicidaal is, gewoon ff de straat gebruiken en je plan is uitgevoerd. Idem dito voor  de Harentstraat, ook zeer gevaarlijke straat, 50 per uur is daar ook te snel.

Nancy N.
0 0
lees meer
Waarom een knip ? Iedereen heef recht om daar te rijden. Op die manier kan er in elke straat een knip gemaakt worden. Er is gewoon overal teveel verkeer. En druk, voor mijn deur is het nog vele drukker. Dagelijks file. Snelheid controleren is al een groot punt. Mvg, Luc  

Controle op snelheid

 

Luc S.
0 0
lees meer
Niet goed.  Veel toegenomen auto- en vrachtverkeer, vooral in de spitsuren 's morgens en 's avonds. Dit is zeer gevaarlijk voor fietsers en voetgangers , die op de baan moeten wandelen of fietsen, samen met het tweerichtings-autoverkeer.  Het ontbreken van voetpaden en fietspaden (=échte fietspaden ontbreken, een geschilderde rode lijn of een wit getekend fietsje is geen fietspad) zorgt voor gevaarlijke situaties.Auto's rijden té snel, want ze slaan vroegtijdig af (naar Eisenhowerlaan of Pelgrimstraat), en worden dus niet gemeten in de trajectcontrole.

Enkel plaatselijk verkeer toelaten.

Fietspaden en voetpaden aanleggen. 

Snelheidsremmers in Oude Kasteellaan. 

Liesbet W.
0 0
lees meer
 

Goed

Bart V.
0 0
lees meer
De knip die weg is  vind ik niet goed.

De Knip terug, onze straat de Van Arteveldelaan eenrichting blijven en de andere straten eenrichting maken.

Francine D.
0 0
lees meer
gebruik deze maar voor kort stukje dus zie weinig verandering, is wel 30 km / uur maar wat ik doe heeft geen trajectcontrole, ik probeer me wel aan 30 te houden

Er is zeker te veel verkeer en te snel verkeer vooral Kanonierwweg en Pelgrimstraat daar rijden ze veel te snel. Je mag 50km/u in Pelgrimstraat,maar die is heel druk geworden tijdens de ochtend en avonduren en ze rijden daar te snel , dan is 50 per uur veel te rap. Moeilijk passeren met  tegenliggend verkeer, gevaarlijk voor  voetgangers, joggers en fietsers. Auto's rijden over de mensen hun hof en in de bermen rijden ze alles kapot omdat ze altijd maar willen doorrijden.

maak er 30/u van dan zullen ze misschien gaan rondrijden langs het dorp

 

en ook de Harentstraat, te veel verkeer en veel te rap!

Louisa B.
0 0
lees meer
De Oude Kasteellaan en achterliggende straten zijn erftoegangswegen en bevinden zich in de stille kamers van het mobiliteitsplan. De algemene visie is het doorgaand verkeer te weren in erftoegangswegen . Door het wegnemen van de verkeersfilter ( was niet echt een knip) doet men juist het opgekeerde en faciliteert het doorgaand verkeer op een daarvoor ongeschikte weg ( volgens de wegencategorisering van het mobiliteitsplan) . Of wel is men consiquent als gemeentebestuur en richt men de Oude kasteellaan en grote doelstraat in als lokale ontsluitingsweg met alle randvoorwaarden ofwel plaats men terug de verkeersfilter en zoekt tegelijkertijd naar oplossingen voor de Pelgrimstraat en de andere straten. Trajectcontroles lossen verkeerstromen niet op. Een groot gebrek aan kennis en visie is het ad-hoc beleid dat men vandaag toepast op vlak van mobilitit in Bonheiden

zie bovenstaande

Guido V.
0 0
lees meer
Vlottere doorgang vanuit Kanonniersweg richting sporthal. Het maakt dat we veel minder vaak de drukte van het dorp moeten ondergaan.  Het 30/uur traject is ideaal maar helaas wel makkelijk te omzeilen via zijwegen. 
Inne S.
0 0
lees meer
Prima zoals het nu is.
Koen S.
0 0
lees meer
Ik vind het een slechte aanpassing. 

Doorgaand verkeer moet geweerd worden in deze zone. Alle straten zone 30, liefst met trajectcontrole over het hele gebied, zonder achterpoortjes. 

Marc D.
0 0
lees meer
Duidelijk toegenomen verkeer.      

Toegenomen verkeer Uyerenboslaan.

Niet-bewoners kennen de straat niet, rijden dikwijls te snel, al 2 auto's in de gracht owv onaangepast rijgedrag. 

 

Christel V.
0 0
lees meer
Wij merken daar weinig van omdat we daar weinig passeren.

Voor Pelgrimstraat (en Harentstraat en ook verder Peulisbaan) kan ik zeggen dat het verkeer verschrikkelijk is daar en er veel te snel gereden wordt. Heel veel mensen die niet van onze gemeente zijn, veel camionetten van aannemers die deze sluipwegen nu kennen én gebruiken!!!

Maak gewoon alles 30km/u in al de zijstraten, dan is het gedaan met het zoeken naar de snellere wegen! Of het verkeer in de Pelgrimstraat door het wegnemen van de bloembak veranderd is kan niet gezegd worden.; We hebben nu last van bestuurders die de 30km/u in de oude Kasteellaan niet willen volgen. Heb daar getuigenissen van van mensen die daar wonen, die zeggen dat zelf dat langs de Pelgrimstraat het beter is, want daar mag je 50 en kan je zelfs sneller, er is toch geen controle.  Wij zouden graag het verkeer in de Pelgrimstraat zien verminderen en ook de 50km/u zien verdwijnen naar minder, of toch in beiden eindpunten van de straat waar de meeste huizen staan!!! Wij zouden graag een kat nemen maar durven nu niet want dat beestje wordt hier gelijk overreden zoals de katten van onze buren! Dit kan toch niet????

Sven S.
0 0
lees meer
De verandering is geen verbetering en kan best ongedaan worden gemaakt voor er gewonden/doden vallen.  Het algemeen belang dient te primeren én dient te worden gediend door alle politici.  De Oude KasteelLAAN is technisch niet geschikt om veel verkeer te verwerken (met o.a. slijtage aan het wegdek tot gevolg) en te fungeren als ring.  Doorgaand verkeer is hier niet gewenst, net als flitspalen (= verdoken belastingsinkomsten?).  Door sluipverkeer te weren, verhoogt men automatisch de veiligheid van zwakke weggebruikers in de Oude Kasteellaan.

Voor auto's dient men te streven naar 'een visgraatmodel' waarbij het lokale verkeer naar de hoofdbaan wordt geleid.  Fietsers en voetgangers kunnen zich dan veilig verplaatsen parallel aan deze STEENWEG.  Als men bvb. de ingang van de school weghaalt van het Dorp en een voorsorteerstrook voor verkeer van Keerbergen naar de Waversesteenweg voorziet (waarbij 3 parkeerplaatsen worden opgeofferd), vermindert de doorlooptijd voor het doorgaand verkeer alsook de nood aan het gebruik van sluipwegen in de omgeving van de Oude Kasteellaan.   

Roel V.
0 0
lees meer
Veel beter, er zijn niet alleen de bewoners van de Oude Kasteellaan. Dat zij maar eens komen kijken in de Harentstraat, smalle straat, heel veel verkeer en putten langs de baan. Laat de knip maar weg!! Er is zelfs de luxe van 30 km per uur en een heel brede baan!

Wanneer wordt de Harentstraat eens betrokken in heel deze discussie. Volgens ons zijn hier de meeste problemen. Om de grote gevaarlijke putten beter te herstellen kunnen er beter grasdallen gelegd worden. Putten vullen is een heel tijdelijke oplossing. Doordat er veel meer auto's rijden dan vroeger is het veel verkeer waarschijnlijk niet op te lossen, maar de toestand van de straat wel. Veel dringender dan het probleem van de Oude Kasteellaan. In de Harentstraat wordt er ook heel veel gewandeld en gefietst, de knooppunten lopen langs hier. Hopelijk komt er voor de Harentstraat een oplossing!!!

Jeannine V.
0 0
lees meer
Toon opnieuw willekeurig 24 van de 119 bijdragen