Geef jouw mening over de verandering in de Oude Kasteellaan
Geef jouw mening over de verandering in de Oude Kasteellaan
We verzamelen op deze projectpagina alle meningen over dit project. In april 2024 starten we met de evaluatie hiervan. We organiseren ook nieuwe verkeerstellingen, maar ook de mening van de buurtbewoners is daarbij belangrijk.
Deze bijdragen werden reeds ingediend
Het weghalen van de "blokken" is een goede zaak. De zone 30 vind ik er niet echt nodig. De straat is meer dan breed genoeg om te kruisen. Het biedt ook weinig meerwaarde voor fietsers.Indien de zone te groot is, gaan automobilisten andere straten opzoeken en wordt het probleem verlegd.
Wij hebben de indruk dat het verkeer in de Oude Kasteellaan niet echt is toegenomen. Het stuk dat het meeste verkeer te verwerken krijgt,is het stukje tussen de Pelgrimstraat en de Berentrodedreef.
Iedereen wil met de auto rijden, maar niemand wil verkeer in zijn straat.
Zone 30 werkt niet als de auto's van en naar de Pelgrimsstraat rijden. Er is sluipverkeer via Matadilaan, dan moet men ook geen 30 rijden want er is enkel registratie in het begin van de Oude Kasteellaan.
Wegdek in Grote doelstraat moet voor de fietsers verbeterd worden.
Wegnemen knip is logisch en ok. Trajectcontrole is positief. snelheidsbeperking tot 30 is absurd en onverantwoord. Logische snelheidsbeperking tot 50 km/u.
Ik merk op de spitsuren meer verkeer in het tweede deel van de Oude Kasteellaan (waar de knip weg is). In het eerste deel was er al altijd veel verkeer naar of van de Pelgrimstraat. Het merendeel van de auto's houdt zich niet aan de snelheid wanneer ze niet het hele traject in de straat nemen.
In vergelijking met de situatie voor de veranderingen, rijden de auto's nu de volledige oude kasteellaan door in plaats van af te slaan in de Eisenhowerlaan. Het verkeer in de Eisenhowerlaan is significant rustiger geworden in de avondspits. Dit is beter.
Het verkeer in de oude Kasteellaan is slechter veworden voor de zwakke weggebruikers in zowel ochtend- en avondspits.
Niet goed. Het zou beter zijn dat de knip in de Oude Kasteellaan teruggeplaatst werd. Tijdens de spitsuren is er veel meer verkeer dan toen de knip er nog stond, niet alleen in de OKL maar in alle omliggende straten. Deze worden nu nog meer als sluipweg gebruikt om zo het dorp (waar er wel een voet- en fietspad is) te ontlasten. Er wordt in de OKL en omgeving heel snel gereden, de snelheidslimiet wordt niet gerespecteerd. De (verkeers)veiligheid (zeker in een buurt met zoveel fietsers, wandelaars en sportende kinderen) zou toch prioritair moeten zijn.
weghalen knip: positief
negatief: fietsstraat (als fietser vind ik het zelf heel vervelend dat auto's achter mij blijven rijden) + snelheid (50 km/u zou beter zijn, snelheid moet je sowieso overal aanpassen aan de situatie, vertragen en ruimte geven aan voetgangers/fietsers/auto's voor de veiligheid van iedereen)
Ik was heel sceptisch over de verandering (met name de verwijdering van de knip, het toelaten van 2-richtingsverkeer, en de trajectcontrole).
De verkeersdrukte en het geassocieerde geluid is zonder twijfel toegenomen in de Oude Kasteellaan. Dit is vooral merkbaar tijdens de ochtend- en avondspits wanneer er files staan in het dorp. Die toename is uiteraard ver van ideaal maar aanvaardbaar als dit het bredere mobiliteitsplan van Bonheiden ondersteunt. Ik hoop echter dat dit zo blijft en niet verder toeneemt wanneer de situatie in het dorp zou verslechteren, meer sluipverkeer de alternatieve route ontdekt, of bv Google maps de situatie actualiseert. Ik hoop daarom dat er plannen zijn om de situatie te blijven monitoren en bij te sturen waar nodig.
Zie ook een aantal zaken die kunnen verbeterd worden in de volgende sectie over de trajectcontrole, het kruispunt met de Matadilaan en Van Arteveldelaan, en de scheiding
Het openstellen van de Oude Kasteellaan verkleint de files op de Rijmenamse weg en zorgt ervoor dat de luchtverontreiniging in het centrum van Bonheiden verkleint tov van de vorige situatie. Deze oplossing werd echter nooit bestudeerd. Het blijft een feit dat destijds de snelheden van de voertuigen veel te hoog lagen en dat daarvoor snelheidsbeperkende maatregelen moesten genomen worden. Cameracontrole is hiervoor een mogelijkheid.
De snelheidsbeperking tot 30 km/hr is laag. Deze leidt tot langere files in de Oude Kasteellaan tevens wordt daar de luchtverontreiniging vergroot. Immers een voertuig met verbrandingsmotor heeft een betere verbranding bij bv 50 km/hr dan bij 30 km/hr.
Persoonlijk beoordeel ik de nieuwe oplossing als positief.
Goed . We merken geen extra sluipverkeer door weghalen van de knip. Hierdoor kunnen we terug het centrum vermijden gezien het daar altijd druk is en je veel tijd verliest.
Gelieve terug de knip te maken zoals voorheen.
Doordat de camera van de trajectcontrole op de foute plaats staat, racen de 'omzeilers' nu door onze straat waarbij ze zowel in onze straat als in de Oude Kasteellaan zo snel kunnen rijden als ze zelf willen.
Nutteloze investering dus, die trajectcontrole.
Die in het centrum is trouwens ook nutteloos want de kans dat je daar nog over het hele traject 30 kan rijden, is enkel mogelijk op het moment dat er geen verkeer is en er dus ook geen gevaarlijke omstandigheden zijn.
Dat de knip eruit is is wat ons betreft ok. Wanneer je ging wandelen kon je soms zien dat hij toch werd omzeild. Elke bewoner gelijk voor de wet. Het verkeer is overal drukker en heftiger geworden. De zone 30 is wel een pluspunt!!!! Dit mag van ons ook meteen in de Berentrodedreef toegepast worden.
Negatief. De ganse buurt is drukker en gevaarlijker geworden. Er wordt opvallend harder gereden. Fietsers, wandelaars en leefbaarheid zijn de dupe.
Voor mij persoonlijk is het schrappen van de knip een achteruitgang (het kruispunt Berentrodedreef x Oude Kasteellaan is voor mij persoonlijk gevaarlijker geworden, omdat veel voertuigen die uit de Oude Kasteellaan komen en richting Grote Doelstraat rijden de voorrang van rechts niet geven. En ik kom van rechts)
Ik vind het zonde dat er nu kan doorgereden worden, want velen houden zich niet aan de 30km/u, ws omdat ze de trajectcontrole niet helemaal moeten doorlopen. Nochtans 30km/u is echt wel aan te raden in de straten want er is te veel verkeer en er wordt te snel gereden, 50km/u is te snel!
