Geef jouw mening over de verandering in de Oude Kasteellaan
Geef jouw mening over de verandering in de Oude Kasteellaan
We verzamelen op deze projectpagina alle meningen over dit project. In april 2024 starten we met de evaluatie hiervan. We organiseren ook nieuwe verkeerstellingen, maar ook de mening van de buurtbewoners is daarbij belangrijk.
Deze bijdragen werden reeds ingediend
/
Veel meer sluikverkeer en eens de mensen voorbij de trajectcontrole zijn, trekken ze enorm op in de grote doelstraat richting waversesteenweg.
Gelieve terug de knip te maken zoals voorheen. Doordat de camera van de trajectcontrole op de foute plaats staat, racen de 'omzeilers' nu door onze straat waarbij ze zowel in onze straat als in de Oude Kasteellaan zo snel kunnen rijden als ze zelf willen. Nutteloze investering dus, die trajectcontrole. Die in het centrum is trouwens ook nutteloos want de kans dat je daar nog over het hele traject 30 kan rijden, is enkel mogelijk op het moment dat er geen verkeer is en er dus ook geen gevaarlijke omstandigheden zijn.
Alles terug zoals voorheen aub.
Zet die bloembakken terug aub.
We weten allemaal waarom 'de knip' moest verdwijnen. Dit heeft niets met verkeersveiligheid te maken. Doe gewoon zoals we als buurtcomité herhaaldelijk gevraagd hebben: doe fatsoenlijke metingen in de ruimere buurt (dus niet zoals nu) en betrek op een open manier de buurt bij oplossingen (dus niet zoals nu). Uit het leven gegrepen: Een collega die in Keerbergen woont wil naar Antwerpen rijden. Wase stuurt hem via de Oude Kasteellaan, Berentrodedreef en Uyerenboslaan naar de R6. Dit kan toch niet! Maak van lokale erftoegangswegen geen bovenlokale ontsluitingswegen.
Oeps! Hier zijn we Harentstraat en omgeving vergeten.
Een oplossing moet er komen voor de ruimere buurt.
Dit is het hart van de Bruinbeekvallei, maak er een fiets- en wandelparadijs van. Bedenk samen met de bewoners maatregelen om doorgaand verkeer te weren.
Zeker te doen:
- Doorgang van Kleinhoflaan (bosje) voor auto's onmogelijk maken. Dit zal ook sluikstorten in het bosje voorkomen.
- Eisenhowerlaan fietsvriendelijker maken.
- Trajectcontrole is de OKL is compleet zinloos. (zijstraten, bestemmingsverkeer voetbal)
- Maak van de zogenaamd fietsvriendelijke straten echte fietsstraten.
- Pelgrimstraat: klop paaltjes aan de beek
- Indien de vorige situatie niet terug kan, bedenk dan een alternatief dat doorrijdend verkeer van de Rijmenamseweg richting R6 (Waversesteenweg, Putsesteenweg) voorkomt.
zelf gedraag ik me als bewoner en respecteer ik de zwakke weggebruikers over het algemeen ervaar ikzelf zoveel als ik langs de straten wandel het is echter duidelijk dat autobestuurders duidelijk weten dat ze ongecontroleerd van de oude kasteellaan naar de pelgrimstraat kunnen, bij deze merk je vaak onaangepast gedrag. zoveel was voorspeld en blijkt ook uit de recente maanden. de trajectcontrole lijkt zijn werk te doen maar mist elk democratisch karakter. zie eerder genoemde situatie. het vervangen van de straatverlichting is een goede zaak en draagt bij aan de veiligheid
lees meerVoorstander van knip zoals het eerst was. Nu is het veel drukker!
Pelgrimstraat : enkel richting
Berentrodedreef: plaats voor voetgangers
Niet ok, maar ook geen knip.
Geen knip, en geen 30 per uur.
Wel het ganse gebied tussen Waversesteenweg, Putsesteenweg, Weynesbaan en Rijmenamseweg plaatselijk verkeer (zone) maken met desnoods éénrichtings verkeer (circulatieplan).
Harentstraat ook te smal voor beide richtingen.
(voordeel éénrichtingsstraat is, meer plaats voor fietsers en voetgangers)
Dus elke toegangsweg tot die zone bord plaatselijk verkeer en camera, bewoners moeten zich vrij kunnen bewegen.
Uitstekend!! tijdswinst om richting R6, sporthal, containerpark te gaan. Prima om de snelheid tot 30km/uur te beperken (incl. camera's). Ik hoop dat deze opstelling zo blijft. Matadilaaan en Van Arteveldelaan moeten ook enkelrichting straten blijven (anders zou dit tot gevaarlijke verkeerssituatie kunnen leiden, bovendien zijn die straten te smal om verkeer in 2 richtingen toe te laten).
aanduiding mbt voorrang van rechts ter hoogte van Matadilaan en Van arteveldelaan verbeteren (zou beter zichtbaar moeten zijn)
weghalen knip: positief negatief: fietsstraat (als fietser vind ik het zelf heel vervelend dat auto's achter mij blijven rijden) + snelheid (50 km/u zou beter zijn, snelheid moet je sowieso overal aanpassen aan de situatie, vertragen en ruimte geven aan voetgangers/fietsers/auto's voor de veiligheid van iedereen)
in de omgeving van de Oude Kasteellaan: overal dezelfde snelheid, 50 km/u, eventueel beperking tot 30 aan de sportterreinen met dynamische verkeersborden
Mechelsesteenweg/Dorp: snelheidsbeperking 30 km/u enkel aan scholen met dynamische borden en 50 km/u enkel in bebouwde kom
Weynesbaan: geen snelheidsbeperking, 70 km/u moet kunnen op een baan met 2 rijstroken én fietspad. Het sluipverkeer in de smalle straten zal dan verminderen omdat je erniet zo snel mag rijden.
Ik vind deze zeer slecht, nu zijn er veel meer auto's die hier rondrijden.
We kunnen meerdere blokkades zetten zodat de auto's die dorp zouden moeten nemen hier niet rijden, we kunnen ook ervoor zorgen dat dit alleen kan voor plaatselijk verkeer.
Geen probleem, wel iets meer verkeer in de Uyerenboslaan dan vroeger. ( dat ook sneller rijdt dan de bewoners ) vooral heel vroeg en late namiddag
lees meerIk ben blij met de wijzigingen. Ik voel me minder een gevangene in mijn eigen straat. :) De sportvelden en dus ook de Eisenhowerlaan zijn goed bereikbaar via verschillende kanten. Alleen de personen die in deze straat moeten zijn, passeren hier nu. Wat zeker de sportgebruikers ten goede komt. Wie niet in de Eisenhowerlaan moet zijn, kan nu rechtdoor rijden. De verandering in de Oude Kasteellaan is positief. De autobestuurders rijden rustig en houden rekening met de fietsgebruikers. Te voet langs deze straten lopen is nog steeds niet zo gemakkelijk omdat de zijkanten wat afhellen en daardoor niet gemakkelijk stappen. De verandering is zeker een goede start om verder op voort te bouwen. Ik ben geen voorstander van eender welke straat af te sluiten of te gebruiken als trechter om alles via eenzelfde punt naar de hoofdbaan te leiden.
In de Pelgrimstraat en de Kanonniersweg is de snelheid 50 wat hoog is voor de staat van de weg en de tweerichting. De weg is te smal om fietsers en auto's en zeker ook voor voetgangers veilig te laten gebeuren. Is een éénrichtingsstraat hier misschien een optie? Natuurlijk dan wel met de mogelijkheid dat je circulair kan bewegen.
Er is duidelijk toegenomen verkeer. Wandelen en fietsen is dikwijls gevaarlijk. Zeker op drukkere momenten zoals de ochtendspits. Het sluipverkeer is hier sterk aanwezig. De traject controle werkt hier niet door de verschillende zijstraten waardoor er niet aan de 30 km/u max snelheid gekeken wordt. Wanneer de lichten in het dorp zouden geactiveerd worden zoals voorheen, gaat het sluipverkeer alleen nog toenemen. De Oude Kasteellaan en Grote doel straat werd gebruikt als rustige en veilige straat om per fiets de dorpskern te vermijden. Dit is voortaan niet meer veiliger spijtig genoeg.
1/ Maak van de Oude Kasteellaan een fiets straat
2/ Breng de knip in de Oude Kasteellaan terug
3/ Zorg voor veilig maar doorgaand verkeer in de dorpskern
Ik vind het goed dat de knip is weggehaald, want die bracht vooral meer druk op andere straten. Het is vooral belangrijk dat de snelheid beperkt wordt om de woonstraten leefbaar te houden (niet alleen de Oude Kasteellaan maar daar zijn bijkomend ook sportterreinen). Echter, trajectcontroles zijn niet de juiste oplossing want dit is bestraffen, men zou eerder moeten gaan naar preventie en vertragingelementen instaleren op die straten.
Meer vertragingelementen instaleren : liefst bloembakken die ook decoratief zijn zoals Keerbegen. In de Kanonniersweg is dat al gedeeltelijk gemaakt maar kan beter en mooier... Eventueel sommige straten (gedeeltelijk) ook als fietsstraat omzetten maar in combinatie met het vorige.
Merkelijk drukker als voetganger onveilig, zeker als wagens kruiden onduidelijk kruispunt oude Kasteellaan/matadi, verkeersregels worden er niet gerespecteerd
Herinvoeren knip
of enkel richting voor wagen, op deze manier onveilig voor voetgangers en fietsers wegens te smal
Niet goed, het is levensgevaarlijk en trajectcontrole is zeer frustrerend
Zet de blokken gewoon terug
In vergelijking met de situatie voor de veranderingen, rijden de auto's nu de volledige oude kasteellaan door in plaats van af te slaan in de Eisenhowerlaan. Het verkeer in de Eisenhowerlaan is significant rustiger geworden in de avondspits. Dit is beter. Het verkeer in de oude Kasteellaan is slechter veworden voor de zwakke weggebruikers in zowel ochtend- en avondspits.
In de Eisenhowerlaan rijden er nog vaak mensen veel te snel. Voornamelijk mensen die van KV Bonheiden komen. Een trajectcontrole zou dus niet helpen. Mogelijks is een (of meerdere) snelheidsheuvel/bult een oplossing.
Overwegind positief, enkel lijkt dat er toch een aanzienlijk deel van het verkeer het traject niet moet afrijden (afslag aan de voetbalvelden aan de Eisenhowerlaan) zodat de zone 30 in de praktijk ten dele dode letter blijft
wat mij betreft is de oude kasteellaan prima. de grootste problemen qua veiligheid zitten vandaag op de kannoniersweg (overdreven snelheid, veel doorgaand verkeer).
Wij merken daar weinig van omdat we daar weinig passeren.
Voor Pelgrimstraat (en Harentstraat en ook verder Peulisbaan) kan ik zeggen dat het verkeer verschrikkelijk is daar en er veel te snel gereden wordt. Heel veel mensen die niet van onze gemeente zijn, veel camionetten van aannemers die deze sluipwegen nu kennen én gebruiken!!!
Maak gewoon alles 30km/u in al de zijstraten, dan is het gedaan met het zoeken naar de snellere wegen! Of het verkeer in de Pelgrimstraat door het wegnemen van de bloembak veranderd is kan niet gezegd worden.; We hebben nu last van bestuurders die de 30km/u in de oude Kasteellaan niet willen volgen. Heb daar getuigenissen van van mensen die daar wonen, die zeggen dat zelf dat langs de Pelgrimstraat het beter is, want daar mag je 50 en kan je zelfs sneller, er is toch geen controle. Wij zouden graag het verkeer in de Pelgrimstraat zien verminderen en ook de 50km/u zien verdwijnen naar minder, of toch in beiden eindpunten van de straat waar de meeste huizen staan!!! Wij zouden graag een kat nemen maar durven nu niet want dat beestje wordt hier gelijk overreden zoals de katten van onze buren! Dit kan toch niet????
Nu de knip weg is, is het sluipverkeer (dat er ervoor ook al veel was) gestegen. De straat is veel te druk om rustig te gaan wandelen.
Minder sluipverkeer!
Eenrichtingsstraten en straten met plaatselijk verkeer lijken mij een oplossing om dat probleem op te lossen.
Zeer goed. Er komt naar mijn mening niet meer verkeer door de oude kasteellaan dan ervoor. Moest de knip er terug komen, zou er nog meer sluipverkeer komen in de Pelgrimstraat en hier is het al enorm druk.
Trajectcontrole of eenrichtingsverkeer in de Pelgrimstraat, want hier rijdt veel te veel verkeer door dat er niet moet zijn.
Volgens mij is er niet meer sluipverkeer en geen verandering tov de vorige situatie met de knip.
Snelheidscontrole uitvoeren in Grote Doelstraat want veel auto's houden zich niet aan de snelheidsbeperking van 30km.
30 km / uur is een goede maatregel .
Grote Doelstraat
Sporthal Berentrode
Nieuwe sport installatie
Krankhoeve
Het probleem ‘ Grote Doelstraat ‘ is enigszins anders dan dat van de ‘ Oude Kasteellaan ‘ en andere aanliggende straten in de omgeving.
1. De Grote Doelstraat heeft enkele kronkels in de weg tussen de Waversesteenweg en de Krankhoeve. In dat stuk van de straat is het niet altijd mogelijk om tegenliggende voertuigen te zien aankomen.
2. De sporthal Berentrode , de voetbal en atletiek pleinen , de activiteiten in de Krankhoeve, …… hebben regelmatig veel drukte voor gevolg .
( fietsers, wandelaars, Petanque spelers , scholen met kinderen, ….. noem maar op !!!!! )
3. Men heeft het aantal voertuigen dat in de straat al degelijk nagegaan … maar heeft men al een notie van het aantal zwakke weggebruikers ?
4. Als twee auto’s mekaar kruisen is de weg volledig bezet ! Waar moeten de andere weggebruikers dan naartoe ? Er is geen afzonderlijk fietspad of voetgangers pad !! Het gevaar voor ongelukken is reëel !!
5. De snelheidsbeperking tot 30 Km/uur is een positieve maatregel. Hoe zal de naleving ervan in de grote Doelstraat gecontroleerd worden ?