Deel op facebook
Deel op X
Deel op facebook
Deel op X

Geef jouw mening over de verandering in de Oude Kasteellaan

We verzamelen op deze projectpagina alle meningen over dit project. In april 2024 starten we met de evaluatie hiervan. We organiseren ook nieuwe verkeerstellingen, maar ook de mening van de buurtbewoners is daarbij belangrijk.

 
119
6

Deze bijdragen werden reeds ingediend

Willekeurig Populair Recent
Toon opnieuw willekeurig 24 van de 119 bijdragen
Geen mening, 30/km u is goed maar daardoor verplaatst het verkeer zich naar straten waar wel 50km/u mag gereden worden

Maak alle straten 30km/u en/of plaats verkeersdrempels, snelheidsremmers.

Liever een knip: dan graag een knip zowel in  de OKL al in de Pelgrimstraat , Kleinhoflaan en dan of Berentrodedreef of Grote Doelstraat. Zorg ervoor dat de niet locals door het dorp rijden en niet de zijstraten gaan nemen omdat ze daar 50km/u mogen rijden of zo file willen vermijden.

Het verkeer in de Pelgrimstraat is veel te intens tijdens ochtend en avonduren en ondertussen ook in de weekends omdat iedereen deze shortcut langs deze straat al kent. En hier wordt er te snel gereden voor deze smalle straat. 50 per uur is te snel! Ontmoedig de automobilist om deze straten te nemen of laat ze 30 per uur rijden.

Pas WAZE aan want WAZE zorgt voor sluipverkeer.

Pelgrimstraat is een erftoegangsweg met mountainbike route, joggingroute maar het is de ideale straat voor wie suicidaal is, gewoon ff de straat gebruiken en je plan is uitgevoerd. Idem dito voor  de Harentstraat, ook zeer gevaarlijke straat, 50 per uur is daar ook te snel.

Nancy N.
0 0
lees meer
Terecht dat de straat terug toegankelijk is voor iedereen en doorgaans verkeer. Iedereen betaalt mee belasting voor het onderhoud van deze straat dus iedereen heeft het recht gebruik te maken van deze straat. Dit is geen privéweg. 

Begrip van álle weggebruikers voor elkaar

Veronique J.
0 0
lees meer
Veel te druk, gevaarlijk voor alle zwakke weggebruikers. Veel meer autoverkeer ook aan de voetbal is het nog gevaarlijker geworden. Onze straat is nu een sluipweg geworden.  Trajectcontrole heeft totaal geen nut voor de auto's die een straat afslaan en zo de controle ontwijken.  Ik ben al meerdere keren bijna van de weg gereden.

terug naar het vorige model met knip, veel veiligere situatie

Ellen A.
0 0
lees meer
Veroorzaakt meer autoverkeer en gevaarlijk voor fietsers. Idem voor grote doelstraat

De knip gaf minder sluipverkeer. 

Ria V.
0 0
lees meer
Goed zoals nu mits aanpassing aan de Pelgrimstraat.

Misschien enkelrichtingstraat Pelgrimstraat en verder?

Fu L.
0 0
lees meer
Ik ben blij met de wijzigingen. Ik voel me minder een gevangene in mijn eigen straat. :)  De sportvelden en dus ook de Eisenhowerlaan zijn goed bereikbaar via verschillende kanten. Alleen de personen die in deze straat moeten zijn, passeren hier nu. Wat zeker de sportgebruikers ten goede komt. Wie niet in de Eisenhowerlaan moet zijn, kan nu rechtdoor rijden. De verandering in de Oude Kasteellaan is positief. De autobestuurders rijden rustig en houden rekening met de fietsgebruikers. Te voet langs deze straten lopen is nog steeds niet zo gemakkelijk omdat de zijkanten wat afhellen en daardoor niet gemakkelijk stappen.  De verandering is zeker een goede start om verder op voort te bouwen. Ik ben geen voorstander van eender welke straat af te sluiten of te gebruiken als trechter om alles via eenzelfde punt naar de hoofdbaan te leiden.

In de Pelgrimstraat en de Kanonniersweg is de snelheid 50 wat hoog is voor de staat van de weg en de tweerichting. De weg is te smal om fietsers en auto's en zeker ook voor voetgangers veilig te laten gebeuren. Is een éénrichtingsstraat hier misschien een optie? Natuurlijk dan wel met de mogelijkheid dat je circulair kan bewegen.

 

Annemie C.
0 0
lees meer
Geen probleem, wel iets meer verkeer in de Uyerenboslaan dan vroeger. ( dat ook sneller rijdt dan de bewoners ) vooral heel vroeg en late namiddag 
Chantal V.
0 0
lees meer
Gelieve terug de knip te maken zoals voorheen. Doordat de camera van de trajectcontrole op de foute plaats staat, racen de 'omzeilers' nu door onze straat waarbij ze zowel in onze straat als in de Oude Kasteellaan zo snel kunnen rijden als ze zelf willen. Nutteloze investering dus, die trajectcontrole. Die in het centrum is trouwens ook nutteloos want de kans dat je daar nog over het hele traject 30 kan rijden, is enkel mogelijk op het moment dat er geen verkeer is en er dus ook geen gevaarlijke omstandigheden zijn.

Alles terug zoals voorheen aub.

Zet die bloembakken terug aub.

Guido G.
0 0
lees meer
Voor het verkeer in de pelgrimstraat heeft dit weinig effect, nog altijd veel sluipverkeer. Ik heb niet deindruk dat de verandering voor een grote toename zorgt van verkeer in de oude Kasteellaan. 

De oorspronkelijke trajectcontrole die voorzien was in de pelgrimstraat toch plaatsen, verkeer blijft wel het zelfde maar snelheid van de voertuigen onder controle. Straten afsluiten is geen oplossing. Eventueel lussen maken, hier door is er maar één keer de drukte in de straat. 

Paul P.
0 0
lees meer
Weghalen van de knip is een gemiste kans om een rustig en veilig fietsnetwerk aan te leggen. In plaats van auto's en vrachtverkeer via het dorp te sturen wordt de Oude Kasteellaan nu als sluipweg gebruikt/ingericht. Door snelheidsbeperking in het Dorp is het zelfs sneller om vanuit Rijmenam via Oude Kasteellaan naar de Waverse steenweg te rijden. Sluipverkeer in de omliggende straten van Oude Kasteellaan is volgens mij niet verminderd. 

knip terug herstellen

Steven L.
0 0
lees meer
zelf gedraag ik me als bewoner en respecteer ik de zwakke weggebruikers over het algemeen ervaar ikzelf zoveel als ik langs de straten wandel het is echter duidelijk dat autobestuurders duidelijk weten dat ze ongecontroleerd van de oude kasteellaan naar de pelgrimstraat kunnen, bij deze merk je vaak onaangepast gedrag. zoveel was voorspeld en blijkt ook uit de recente maanden. de trajectcontrole lijkt zijn werk te doen maar mist elk democratisch karakter. zie eerder genoemde situatie. het vervangen van de straatverlichting is een goede zaak en draagt bij aan de veiligheid
Mark G.
0 0
lees meer
Ik ben geen voorstander van de veranderingen. Een tunnel onder bonheiden dorp zou ideaal zijn

Tunnel

Dirk W.
0 0
lees meer
Veel beter zo 

Kanonniersweg is gevaarlijk...

Leen A.
0 0
lees meer
Prima

Prima zoals het nu is

André W.
0 0
lees meer
Als fietser vind ik dat de straat minder veilig is geworden. Uiteindelijk is dit een belangrijke straat voor fietsers/kinderen om op een rustige manier naar het dorp of de sportvelden te fietsen. De enige winnaar is het sluipverkeer. Ik merk dat er veel wagens via de Van Arteveldelaan de Oude Kasteellaan nemen. Deze wagens ontsnappen dus aan de trajectcontrole en houden zich dus ook niet aan de 30km/u. Ook kan via de Eisenhowerlaan aan de trajectcontrole ontsnapt worden zonder 30km/u te hoeven rijden. En vanaf de Grote Doelstraat is er ook geen reden/motivatie om zich aan de 30km/u te houden.

Ofwel de trajectontrole sluitend maken door de straten Eisenhowerlaan, Van Arteveldelaan en Matadilaan mee op te nemen in de trajectcontrole.

Ofwel er een fietsstraat van maken, hoewel ik betwijfel of de automobilisten de fietsers niet gaan voorbij steken.

Ofwel de knip terug invoeren en het doorgaand verkeer via het Dorp laten passeren.

Sarah C.
0 0
lees meer
weghalen knip: positief negatief: fietsstraat (als fietser vind ik het zelf heel vervelend dat auto's achter mij blijven rijden) + snelheid (50 km/u zou beter zijn, snelheid moet je sowieso overal aanpassen aan de situatie, vertragen en ruimte geven aan voetgangers/fietsers/auto's voor de veiligheid van iedereen)

in de omgeving van de Oude Kasteellaan: overal dezelfde snelheid, 50 km/u, eventueel beperking tot 30 aan de sportterreinen met dynamische verkeersborden

Mechelsesteenweg/Dorp: snelheidsbeperking 30 km/u enkel aan scholen met dynamische borden en 50 km/u enkel in bebouwde kom

Weynesbaan: geen snelheidsbeperking, 70 km/u moet kunnen op een baan met 2 rijstroken én fietspad. Het sluipverkeer in de smalle straten zal dan verminderen omdat je erniet zo snel mag rijden.

 

 

T V.
0 0
lees meer
Ik vind dit geweldig.De nieuwe situatie laat vlot verkeer vanuit de Eisenhowerlaan richting Oude Kasteellaan toe. Voordien moesten we steeds via het dorpscentrum rijden om richting Berentrode te geraken. Ook is de verkeerssituatie veel veiliger geworden dankzij de trajectcontrole.
Dirk P.
0 1
lees meer
Zolang de openbare weg betaald wordt met belastinggeld moet deze bruikbaar zijn voor elke burger. Zowel de bloembakken als zone 30 horen hier niet thuis om aan de privé belangen van enkele bewoners tegemoet te komen. De straat is geen privé domein. Gewoon een bordje 50 zetten. Het extra aantal passanten is het gevolg van allerhande belemmeringen (verkeerslichten) door het vorige bestuur in het dorp geplaatst. 

Zoals overal in de bebouwde kom: 50 zonder trajectcontrole of wegversperringen. 

Deze bewoners hebben niet meer rechten dan andere burgers. Zorg vooral voor een vlotte doorstroming in het dorp. 

Bart G.
0 0
lees meer
Iedereen rijdt te snel omdat niemand hele trajectcontrole moet afleggen / voor zulke verbindingsstraat is voetpad en echt fietspad nodig (niet gewoon verven)

Echt voetpad, echt fietspad (en niet gewoon verven)

Gilles L.
0 0
lees meer
Het is prima dat de knip weg is. Ik zie geen objectieve reden om de oude kasteellaan anders te behandelen als andere straten. Door de trajectcontrole zijn ze al beter af als andere straten
François R.
0 1
lees meer
Prima. Mag zo blijven.

Geen veranderingen nodig.

Chris V.
0 0
lees meer
Prima zoals het nu is.
Koen S.
0 0
lees meer
Goede verandering in combinatie met de traject controle. 

De smalle Pelgrimstraat werd voor het wegnemen van de knip veelvuldig gebruikt als sluipweg richting Putte. Als voetganger of fietser is het oppassen geblazen voor wagens die hier véél te snel door vlammen.

Jef M.
0 0
lees meer
Terug naar efficiëntere verplaatsingen zoals voor de knip bestond waardoor we ons niet altijd onnodig door het dorp moeten wringen. En nu draagt iedereen een stukje van de last van sluipverkeer ipv vooral de smallere straten in de buurt. Gevoelsmatig rijden er nu minder wagens door dan voor de knip.

Idealiter een zone voor lokaal verkeer in de hele blok tss n15, weynesbaan, waverse-rijmenamsestwg (incl deel van Peulis) omdat alle straten sluipverkeer slikken, afgedekt door camera's. Dat zal veiligheid zeker verhogen door een algemene daling van verkeer terwijl bewoners zich vlot kunnen blijven verplaatsen. 

Anders trajectcontroles in minstens van Artevelde en eisenhowerln, daar zie ik meer verkeer dan vroeger om zo controle te omzeilen (zal gem. Snelheid doen dalen in oude kasteelln). Maar evengoed nodig in harentstr. Oude Booischotsebn, ed waar auto's aan redelijke snelheid passeren als je te voet wandelt...

Johan M.
0 0
lees meer
Toon opnieuw willekeurig 24 van de 119 bijdragen