Deel op facebook
Deel op X
Deel op facebook
Deel op X

Geef jouw mening over de verandering in de Oude Kasteellaan

We verzamelen op deze projectpagina alle meningen over dit project. In april 2024 starten we met de evaluatie hiervan. We organiseren ook nieuwe verkeerstellingen, maar ook de mening van de buurtbewoners is daarbij belangrijk.

 
119
6

Deze bijdragen werden reeds ingediend

Willekeurig Populair Recent
Toon opnieuw willekeurig 24 van de 119 bijdragen
Ik vind deze zeer slecht, nu zijn er veel meer auto's die hier rondrijden.

We kunnen meerdere blokkades zetten zodat de auto's die dorp zouden moeten nemen hier niet rijden, we kunnen ook ervoor zorgen dat dit alleen kan voor plaatselijk verkeer.

Jonathan D.
0 0
lees meer
Waarom een knip ? Iedereen heef recht om daar te rijden. Op die manier kan er in elke straat een knip gemaakt worden. Er is gewoon overal teveel verkeer. En druk, voor mijn deur is het nog vele drukker. Dagelijks file. Snelheid controleren is al een groot punt. Mvg, Luc  

Controle op snelheid

 

Luc S.
0 0
lees meer
Ik ben blij met de wijzigingen. Ik voel me minder een gevangene in mijn eigen straat. :)  De sportvelden en dus ook de Eisenhowerlaan zijn goed bereikbaar via verschillende kanten. Alleen de personen die in deze straat moeten zijn, passeren hier nu. Wat zeker de sportgebruikers ten goede komt. Wie niet in de Eisenhowerlaan moet zijn, kan nu rechtdoor rijden. De verandering in de Oude Kasteellaan is positief. De autobestuurders rijden rustig en houden rekening met de fietsgebruikers. Te voet langs deze straten lopen is nog steeds niet zo gemakkelijk omdat de zijkanten wat afhellen en daardoor niet gemakkelijk stappen.  De verandering is zeker een goede start om verder op voort te bouwen. Ik ben geen voorstander van eender welke straat af te sluiten of te gebruiken als trechter om alles via eenzelfde punt naar de hoofdbaan te leiden.

In de Pelgrimstraat en de Kanonniersweg is de snelheid 50 wat hoog is voor de staat van de weg en de tweerichting. De weg is te smal om fietsers en auto's en zeker ook voor voetgangers veilig te laten gebeuren. Is een éénrichtingsstraat hier misschien een optie? Natuurlijk dan wel met de mogelijkheid dat je circulair kan bewegen.

 

Annemie C.
0 0
lees meer
Positief dat de knip weg is, maar trajectcontrole en dan 50km per uur zou beter zijn. 

Als men de Oude Kasteellaan 50km per uur maakt zonder de knip welteverstaan, dan zal er in de omliggende straten  zoals in de Pelgrimstraat veel minder verkeer zijn.De Pelgrimstraat is veel smaller en slikt veel meer verkeer , dus niet veilig. De Oude Kasteellaan daarentegen is perfect geschikt om meer verkeer te slikken daar het daar veel breder is en dus veiliger.

Linda B.
0 0
lees meer
Ik vind het zonde dat er nu kan doorgereden worden, want velen houden zich niet aan de 30km/u, ws omdat ze de trajectcontrole niet helemaal moeten doorlopen. Nochtans 30km/u is echt wel aan te raden in de straten want er is te veel verkeer en er wordt te snel gereden, 50km/u is te snel!

Al deze straten zouden veel fietsvriendelijker moeten zijn, maak er fietsstraten van waar de auto's maar 30km per uur mogen. Ik neem veel de Pelgrimstraat, die is SUPERGEVAARLIJK, je mag daar 50 rijden en dat is veel te snel. Er moet dringend iets gebeuren dat er daar minder auto's passeren want knip weg of niet, dat heeft geen invloed op Pelgrimstraat, het lijkt zelfs of er nog meer verkeer  doorrijdt en vaak ook bestelwagens van firma's. De auto's vertragen niet als ze je passeren, ze rijden liever rakelings langs je heen. Heb onlangs een vrouw met kinderwagen gezien en ongelooflijk hoe dicht de auto haar passeerde, gewoon schandalig! Of zet grote plantenbakken zig zag waarlangs de fietser en de voetganger opzij kan passeren zodat het contact met de auto niet meer mogelijk is. Bonheiden lijkt in sommige straten wel een autostrade. Zo rijd ik ook nooit weg langs de Harentstraat, dat is gewoon een steenweg!!!  Hopelijk gaat er nu heel snel iets veranderen want zoals het nu is kan het echt niet langer. 

Ashlie S.
0 0
lees meer
Terecht dat de straat terug toegankelijk is voor iedereen en doorgaans verkeer. Iedereen betaalt mee belasting voor het onderhoud van deze straat dus iedereen heeft het recht gebruik te maken van deze straat. Dit is geen privéweg. 

Begrip van álle weggebruikers voor elkaar

Veronique J.
0 0
lees meer
 

Het openstellen van de Oude Kasteellaan verkleint de files op de Rijmenamse weg en zorgt ervoor dat de luchtverontreiniging in het centrum van Bonheiden verkleint tov van de vorige situatie. Deze oplossing werd echter nooit bestudeerd. Het blijft een feit dat destijds de snelheden van de voertuigen veel te hoog lagen en dat daarvoor snelheidsbeperkende maatregelen moesten genomen worden. Cameracontrole is hiervoor een mogelijkheid.

De snelheidsbeperking tot 30 km/hr is laag. Deze leidt tot langere files in de Oude Kasteellaan tevens wordt daar de luchtverontreiniging vergroot. Immers een voertuig met verbrandingsmotor heeft een betere verbranding bij bv 50 km/hr dan bij 30 km/hr.

Persoonlijk beoordeel ik de nieuwe oplossing als positief.

Marc V.
0 0
lees meer
Ik was heel sceptisch over de verandering (met name de verwijdering van de knip, het toelaten van 2-richtingsverkeer, en de trajectcontrole). De verkeersdrukte en het geassocieerde geluid is zonder twijfel toegenomen in de Oude Kasteellaan. Dit is vooral merkbaar tijdens de ochtend- en avondspits wanneer er files staan in het dorp. Die toename is uiteraard ver van ideaal maar aanvaardbaar als dit het bredere mobiliteitsplan van Bonheiden ondersteunt. Ik hoop echter dat dit zo blijft en niet verder toeneemt wanneer de situatie in het dorp zou verslechteren, meer sluipverkeer de alternatieve route ontdekt, of bv Google maps de situatie actualiseert. Ik hoop daarom dat er plannen zijn om de situatie te blijven monitoren en bij te sturen waar nodig.   Zie ook een aantal zaken die kunnen verbeterd worden in de volgende sectie over de trajectcontrole, het kruispunt met de Matadilaan en Van Arteveldelaan, en de scheiding 

De huidige opstelling van de trajectcontrole in de Oude Kasteellaan werkt niet zoals ze zou kunnen of moeten werken. Een groot aantal wagens rijdt de Oude Kasteellaan op via de Pelgrimstraat, Van Arteveldelaan, Matadilaan ... en passeert dus niet via een van de sluizen. Dit betekent jammer genoeg dat een groot deel van de wagens zich niet aan de snelheidsbeperking van 30km/u houdt. Dit is niet alleen gevaarlijk voor de wandelaars en fietsers maar brengt ook extra geluidsoverlast met zich mee. Rolgeluid neemt namelijk toe met de snelheid. Een wagen die 60 km/u rijdt maakt gemiddeld gezien 6 dB meer lawaai dan een wagen die 30 km/u rijdt. 

 

De voorrangsregels aan het kruispunt aan de Matadilaan, Van Arteveldelaan, met de Oude Kasteellaan worden vaak slecht gevolgd, zeker door wagens en fietsers die richting de Kanonniersweg rijden. Ik ga ervan uit dat een aantal autos en fietsers denken dat de Oude Kasteellaan een voorrangsweg is en dus geen voorrang van rechts verlenen voor diegene die uit de Matadilaan of Van Arteveldelaan komen. Dit heeft al enkele keren geleid tot gevaarlijke situaties. Misschien is het mogelijk om de signalisatie aan te passen of de Oude Kasteellaan effectief een voorrangsweg te maken.

Door de Oude Kasteellaan 2-richtingsverkeer te maken werden de verkeersstromen van auto's, fietsers, en wandelaars meer gemengd dan ervoor. Dit gaat in tegen de aanbevelingen van experten om de verkeersstromen zo veel mogelijk uit elkaar te halen. De Oude Kasteellaan heeft geen voet- of fietspad. Wandelaars worden daardoor helaas gedwongen om in de graskant te wandelen wanneer auto's aan beide zijden passeren; auto's laten soms weinig ruimte wanneer ze fietsers willen voorbij steken, zeker wanneer het druk is. Het symbool "fietsvriendelijke straat" heeft geen effect op het gedrag aangezien het geen erkend statuut en dus afgedwongen kan worden.

Joris W.
0 0
lees meer
Goed zoals nu mits aanpassing aan de Pelgrimstraat.

Misschien enkelrichtingstraat Pelgrimstraat en verder?

Fu L.
0 0
lees meer
Fietspaden zijn gevaarlijk glad bij winterweer. Er komt veel meer volk door de Grote Doelstraat sinds de verkeerswijziging. Ook in het weekend ... allemaal volk dat hier niet moet zijn. De snelheidsbeperking is niet aangepast aan de verkeerssituatie. 

Aanpassing fietspaden tegen de winter.

Knip terug plaats voor al het extra verkeerd dat hier niet moet zijn te weren.

Verkeersremmers plaatsen in Grote Doelstraat want de mensen proberen hier de tijd goed te maken die ze in de zone 30 verliezen ... 

An W.
0 0
lees meer
Een logische stap in de mobiliteit. Ik kan mij voorstellen dat mensen in de Eisenhowerlaan zeker niet zo tevreden waren met de knip. Een zone 30 (met controle) zorgt niet meteen voor overlast in mijn ogen. Gevaarlijker is mensen toe te staan 50, 60, 70 kilometer per uur te rijden tot aan de knip, dan stapvoets te rijden over de hele straat.

Geldt niet alleen voor de omliggende straten, maar voorrang van rechts is overal een gevaarlijke/onduidelijke situatie.

Koen V.
0 0
lees meer
Iedereen rijdt te snel omdat niemand hele trajectcontrole moet afleggen / voor zulke verbindingsstraat is voetpad en echt fietspad nodig (niet gewoon verven)

Echt voetpad, echt fietspad (en niet gewoon verven)

Gilles L.
0 0
lees meer
Met de kinderkoets

Ik vind de verkeersituatie verkeersonveiliger dan de inrichting met de 'knip'.

Jan F.
0 0
lees meer
de knip weggehaald vind ik perfect 

maak van deze bovenvermelde straten enkel plaatselijk verkeer en vermijdt alle sluipverkeer dat van Keerbergen, Schriek , Peulis komt via de Oude Booischotse Baan en Oude Schriekse Baan dat s'morgens en s'avonds doorsnijdt via de Harentstraat,Kanonniersweg en Pelgrimstraat.

Dit zal de Oude Kasteellaan eveneens ontlasten .  

Emmanuel D.
0 1
lees meer
Niet ok, maar ook geen knip.

Geen knip, en geen 30 per uur.

Wel het ganse gebied tussen Waversesteenweg, Putsesteenweg, Weynesbaan en Rijmenamseweg plaatselijk verkeer (zone) maken met desnoods éénrichtings verkeer (circulatieplan).

Harentstraat ook te smal voor beide richtingen.

(voordeel éénrichtingsstraat is,  meer plaats voor fietsers en voetgangers)

Dus elke toegangsweg tot die zone bord plaatselijk verkeer en camera, bewoners moeten zich vrij kunnen bewegen.

Willem A.
0 0
lees meer
Voor het verkeer in de pelgrimstraat heeft dit weinig effect, nog altijd veel sluipverkeer. Ik heb niet deindruk dat de verandering voor een grote toename zorgt van verkeer in de oude Kasteellaan. 

De oorspronkelijke trajectcontrole die voorzien was in de pelgrimstraat toch plaatsen, verkeer blijft wel het zelfde maar snelheid van de voertuigen onder controle. Straten afsluiten is geen oplossing. Eventueel lussen maken, hier door is er maar één keer de drukte in de straat. 

Paul P.
0 0
lees meer
Wegnemen knip is logisch en ok. Trajectcontrole is positief. snelheidsbeperking tot 30 is absurd en onverantwoord. Logische snelheidsbeperking tot 50 km/u. 

Alle straten snelheidsbeperking tot 50. Enkele richting wegnemen zodat het verkeer verspreidt wordt en terug leefbaar/bereikbaar. 

Paul R.
0 0
lees meer
Vlottere doorgang vanuit Kanonniersweg richting sporthal. Het maakt dat we veel minder vaak de drukte van het dorp moeten ondergaan.  Het 30/uur traject is ideaal maar helaas wel makkelijk te omzeilen via zijwegen. 
Inne S.
0 0
lees meer
Ik ben hier niet over te spreken. Traject controle ok maar 30 km per uur !!!!!!

Aan 30 is je aandacht totaal weg van het verkeer. Je focust enkel op je snelheid. Trouwens idem in het dorp. Tijdens spitsuur 30 ok maar daarbuiten ???? 

Dominique D.
0 0
lees meer
Zeer goed´
Christine V.
0 0
lees meer
Veel meer verkeer, associaal omdatniet iedereen zich aan de opgelgde snelheid dient te houden bij gebruik van zijstraten, dit geeft een vals gevoel van veiligheid tov de zwakke weggebruikers

De pelgrimstraat is momenteel een race baan, plaats trajectcontrole op het einde van de pelgrimstraat, maak er zone 30 van. De knip terug plaatsen

Alain S.
0 0
lees meer
Geen probleem, mits aangepaste snelheden /max 30km/u

aangepaste snelheden IN SMALLE STRATEN /max 30km/u

 

Er wordt nog steeds overal TE SNEL gereden / idem dito in onze straat UYERENBOSLAAN

 

Overal zone 30 MET  permanente snelheidscontoles en boetes / zie binnenstad Mechelen

Gerard O.
0 0
lees meer
Prima zoals het nu is.
Koen S.
0 0
lees meer
goed, wegens terug beschikbaar met auto (om zo het centrum te kunnen bereiken)

minder sluikverkeer indien mogelijk?

Tim G.
0 0
lees meer
Toon opnieuw willekeurig 24 van de 119 bijdragen