Deel op facebook
Deel op X
Deel op facebook
Deel op X

Geef jouw mening over de verandering in de Oude Kasteellaan

We verzamelen op deze projectpagina alle meningen over dit project. In april 2024 starten we met de evaluatie hiervan. We organiseren ook nieuwe verkeerstellingen, maar ook de mening van de buurtbewoners is daarbij belangrijk.

 
119
6

Deze bijdragen werden reeds ingediend

Willekeurig Populair Recent
Toon opnieuw willekeurig 24 van de 119 bijdragen
Met het verdwijnen van de knip is het kruispunt me de Berentrode dreef veel gevaarlijker geworden. De Kasteellaan is nu een sluipweg om gemakkelijker naar het ronde punt te rijden. Ondanks de snelheidsbeperking zijn de gebruikers van de Kasteellaan vaak in de overtuiging dat ze voorrang hebben op dit kruispunt.

Ik denk dat de knip aan de Eisenhouwerlaan terug invoeren de beste oplossing is.

Eric S.
0 0
lees meer
Ik vind het goed dat de knip is weggehaald, want die bracht vooral meer druk op andere straten. Het is vooral belangrijk dat de snelheid beperkt wordt om de woonstraten leefbaar te houden (niet alleen de Oude Kasteellaan maar daar zijn bijkomend ook sportterreinen). Echter, trajectcontroles zijn niet de juiste oplossing want dit is bestraffen, men zou eerder moeten gaan naar preventie en vertragingelementen instaleren op die straten. 

Meer vertragingelementen instaleren : liefst bloembakken die ook decoratief zijn zoals Keerbegen. In de Kanonniersweg is dat al gedeeltelijk gemaakt maar kan beter en mooier... Eventueel sommige straten (gedeeltelijk) ook als fietsstraat omzetten maar in combinatie met het vorige. 

Camille V.
0 0
lees meer
Een duidelijke stap achteruit. Het sluipverkeer is zeer duidelijk toegenomen en de veiligheid voor zwakke weggebruikers is verslechterd. In de toekomst zal dit waarschijnlijk alleen verder verslechteren gezien de mensen en navigatiesoftware meer en meer te weten zullen komen dat de knip verdwenen is.

Ervoor zorgen dat sluipverkeer niet mogelijk is. De meest effectieve manier lijkt me nog steeds om knips en dergelijke op strategische plaatsen toe te passen, al hebben die natuurlijk ook zeker nadelen. Snelheidsremmende maatregelen, fietstraat en bv. "uitgezonderd plaatselijk verkeer" zijn eventueel een alternatief, maar hebben naar mijn ervaring spijtig genoeg maar een beperkt effect in de praktijk. Het is beter dan (bijna) niets, zoals de situatie nu geworden is, maar spijtig genoeg zijn er te veel automobilisten die met dit soort maatregelen maar beperkt rekening houden, waardoor het sluipverkeer blijft.

Pieter R.
0 0
lees meer
Terecht dat de straat terug toegankelijk is voor iedereen en doorgaans verkeer. Iedereen betaalt mee belasting voor het onderhoud van deze straat dus iedereen heeft het recht gebruik te maken van deze straat. Dit is geen privéweg. 

Begrip van álle weggebruikers voor elkaar

Veronique J.
0 0
lees meer
Ik ben hier niet over te spreken. Traject controle ok maar 30 km per uur !!!!!!

Aan 30 is je aandacht totaal weg van het verkeer. Je focust enkel op je snelheid. Trouwens idem in het dorp. Tijdens spitsuur 30 ok maar daarbuiten ???? 

Dominique D.
0 0
lees meer
Gelieve terug de knip te maken zoals voorheen. Doordat de camera van de trajectcontrole op de foute plaats staat, racen de 'omzeilers' nu door onze straat waarbij ze zowel in onze straat als in de Oude Kasteellaan zo snel kunnen rijden als ze zelf willen. Nutteloze investering dus, die trajectcontrole. Die in het centrum is trouwens ook nutteloos want de kans dat je daar nog over het hele traject 30 kan rijden, is enkel mogelijk op het moment dat er geen verkeer is en er dus ook geen gevaarlijke omstandigheden zijn.

Alles terug zoals voorheen aub.

Zet die bloembakken terug aub.

Guido G.
0 0
lees meer
Ik vindt het niet kunnen dat de knip weg is. Voordien kon ik alleen, met anderen, met de hond hier rustig wandelen en hielden auto's rekening met de voetgangers en ook de fietsers, nu zien de automobilisten maar één ding, vlug rechtdoor rijden naar de R 6. Ik fietste vroeger heel veel  !!!!! Nu alleen nog uit noodzaak. Ben bang geworden. Zeker in mijn straat de Van Arteveldelaan is het in de ochtend een echte rally wedstrijd. De gemiddelde snelheid van de auto's is 80 km per uur (en geen 50). Tegelijk moeten ze geen rekening houden met de camera's. Mijn straat is een race baan geworden, hier gaan nog ongevallen gebeuren : kop-staart botsingen.

Plaats de knip terug !!!!!

Francine D.
0 1
lees meer
Ik ben geen voorstander van de veranderingen. Een tunnel onder bonheiden dorp zou ideaal zijn

Tunnel

Dirk W.
0 0
lees meer
Prima. Mag zo blijven.

Geen veranderingen nodig.

Chris V.
0 0
lees meer
We weten allemaal waarom 'de knip' moest verdwijnen. Dit heeft niets met verkeersveiligheid te maken. Doe gewoon zoals we als buurtcomité herhaaldelijk gevraagd hebben: doe fatsoenlijke metingen in de ruimere buurt (dus niet zoals nu) en betrek op een open manier de buurt bij oplossingen (dus niet zoals nu).  Uit het leven gegrepen: Een collega die in Keerbergen woont wil naar Antwerpen rijden. Wase stuurt hem via de Oude Kasteellaan, Berentrodedreef en Uyerenboslaan naar de R6. Dit kan toch niet! Maak van lokale erftoegangswegen geen bovenlokale ontsluitingswegen.

Oeps! Hier zijn we Harentstraat en omgeving vergeten. 

Een oplossing moet er komen voor de ruimere buurt. 

Dit is het hart van de Bruinbeekvallei, maak er een fiets- en wandelparadijs van. Bedenk samen met de bewoners maatregelen om doorgaand verkeer te weren.

Zeker te doen:

- Doorgang van Kleinhoflaan (bosje) voor auto's onmogelijk maken. Dit zal ook sluikstorten in het bosje voorkomen.

- Eisenhowerlaan fietsvriendelijker maken.

- Trajectcontrole is de OKL is compleet zinloos. (zijstraten, bestemmingsverkeer voetbal)

- Maak van de zogenaamd fietsvriendelijke straten echte fietsstraten.

- Pelgrimstraat: klop paaltjes aan de beek

- Indien de vorige situatie niet terug kan, bedenk dan een alternatief dat doorrijdend verkeer van de Rijmenamseweg richting R6 (Waversesteenweg, Putsesteenweg) voorkomt.

Bart V.
0 1
lees meer
Ondanks de trajectcontrole wordt er nog hard gereden , door zij die de 2 punten niet voorbijkomen , mensen die bv uit de Eisenhouwerlaan komen weten niet dat ze in zone 30 komen omdat het niet is aangegeven. Er komen vanuit alle wegen heel veel auto's die via Pelgrimstraat naar Putte rijden om daar de file aan de lichten in Peulis te mijden en daar wordt dapper hard gereden , daar zou maar eerst trajectcontrole tot zijn recht komen.Voor de rest vind ik wel goed dat we alle wegen kunnen gebruiken en we niet door het dorp naar huis moeten dus laat de knip a u b weg.

Snelheid aangeven ook tussen de trajectcontrole !! om de hardrijders er op te wijzen.
Waarom niet plaatselijk verkeer in de Pelgrimstraat de grote boosdoener van het drukke verkeer in de Oude Kasteellaan.

De Pelgrimstraat is een racebaan , daar ook desnoods zone 30 maken.

Marcel G.
0 0
lees meer
Zone 30 werkt niet als de auto's van en naar de Pelgrimsstraat rijden. Er is sluipverkeer via Matadilaan, dan moet men ook geen 30 rijden want er is enkel registratie in het begin van de Oude Kasteellaan. Wegdek in Grote doelstraat moet voor de fietsers verbeterd worden.

Beter en meer controle.

Stefaan P.
0 0
lees meer
Fietspaden zijn gevaarlijk glad bij winterweer. Er komt veel meer volk door de Grote Doelstraat sinds de verkeerswijziging. Ook in het weekend ... allemaal volk dat hier niet moet zijn. De snelheidsbeperking is niet aangepast aan de verkeerssituatie. 

Aanpassing fietspaden tegen de winter.

Knip terug plaats voor al het extra verkeerd dat hier niet moet zijn te weren.

Verkeersremmers plaatsen in Grote Doelstraat want de mensen proberen hier de tijd goed te maken die ze in de zone 30 verliezen ... 

An W.
0 0
lees meer
Zeer goed´
Christine V.
0 0
lees meer
Niet goed, het is levensgevaarlijk en trajectcontrole is zeer frustrerend

Zet de blokken gewoon terug

Matthias D.
0 0
lees meer
de knip weggehaald vind ik perfect 

maak van deze bovenvermelde straten enkel plaatselijk verkeer en vermijdt alle sluipverkeer dat van Keerbergen, Schriek , Peulis komt via de Oude Booischotse Baan en Oude Schriekse Baan dat s'morgens en s'avonds doorsnijdt via de Harentstraat,Kanonniersweg en Pelgrimstraat.

Dit zal de Oude Kasteellaan eveneens ontlasten .  

Emmanuel D.
0 1
lees meer
Niet goed. Het zou beter zijn dat de knip in de Oude Kasteellaan teruggeplaatst werd. Tijdens de spitsuren is er veel meer verkeer dan toen de knip er nog stond, niet alleen in de OKL maar in alle omliggende straten. Deze worden nu nog meer als sluipweg gebruikt om zo het dorp (waar er wel een voet- en fietspad is) te ontlasten. Er wordt in de OKL en omgeving heel snel gereden, de snelheidslimiet wordt niet gerespecteerd. De (verkeers)veiligheid (zeker in een buurt met zoveel fietsers, wandelaars en sportende kinderen) zou toch prioritair moeten zijn. 

De knip terugplaatsen. Mobiele snelheidscontroles op regelmatige basis, zowel in de Grote Doelstraat als in de Oude Kasteellaan, Berentrodedreef, Pelgrimstraat enz. 

Zeker geen verkeersdrempels of verkeersremmers plaatsen zoals in de Uyerenboslaan, dit heeft geen effect en brengt alleen maar lawaaihinder met zich mee.

 

Agnes D.
0 0
lees meer
Het is goed dat de knip weg is, dat voorkomt overbodig rijden op de sowieso al overbelaste Rijmenamseweg en Dorp, en is ook milieuvriendelijker (minder km). Door de snelheidsbeperking is het nog steeds rustig en veilig als je te voet of met de fiets bent. De van Arteveldelaan is dan echter het slachtoffer van de trajectcontroles geworden. Men gebruikt onze straat als sluipweg, vaak zelfs gestuurd door Google maps en Waze, en dat aan hoge snelheid, soms extreem, zelfs meer dan 50km/h. Waarom is de van Arteveldelaan een van de weinige straten met een snelheidslimiet van 50?

Snelheidsbeperking van 30 km/h in de zijstraten van de Oude Kasteellaan, met name de van Arteveldelaan, en controles op deze beperkingen! of de zijstraten opnemen in de trajectcontrole (als dat kan?).

Anja M.
0 0
lees meer
/

Veel meer sluikverkeer en eens de mensen voorbij de trajectcontrole zijn, trekken ze enorm op in de grote doelstraat richting waversesteenweg.

Katia C.
0 0
lees meer
Prima

Prima zoals het nu is

André W.
0 0
lees meer
Ik vind het zonde dat er nu kan doorgereden worden, want velen houden zich niet aan de 30km/u, ws omdat ze de trajectcontrole niet helemaal moeten doorlopen. Nochtans 30km/u is echt wel aan te raden in de straten want er is te veel verkeer en er wordt te snel gereden, 50km/u is te snel!

Al deze straten zouden veel fietsvriendelijker moeten zijn, maak er fietsstraten van waar de auto's maar 30km per uur mogen. Ik neem veel de Pelgrimstraat, die is SUPERGEVAARLIJK, je mag daar 50 rijden en dat is veel te snel. Er moet dringend iets gebeuren dat er daar minder auto's passeren want knip weg of niet, dat heeft geen invloed op Pelgrimstraat, het lijkt zelfs of er nog meer verkeer  doorrijdt en vaak ook bestelwagens van firma's. De auto's vertragen niet als ze je passeren, ze rijden liever rakelings langs je heen. Heb onlangs een vrouw met kinderwagen gezien en ongelooflijk hoe dicht de auto haar passeerde, gewoon schandalig! Of zet grote plantenbakken zig zag waarlangs de fietser en de voetganger opzij kan passeren zodat het contact met de auto niet meer mogelijk is. Bonheiden lijkt in sommige straten wel een autostrade. Zo rijd ik ook nooit weg langs de Harentstraat, dat is gewoon een steenweg!!!  Hopelijk gaat er nu heel snel iets veranderen want zoals het nu is kan het echt niet langer. 

Ashlie S.
0 0
lees meer
Ik ben blij met de wijzigingen. Ik voel me minder een gevangene in mijn eigen straat. :)  De sportvelden en dus ook de Eisenhowerlaan zijn goed bereikbaar via verschillende kanten. Alleen de personen die in deze straat moeten zijn, passeren hier nu. Wat zeker de sportgebruikers ten goede komt. Wie niet in de Eisenhowerlaan moet zijn, kan nu rechtdoor rijden. De verandering in de Oude Kasteellaan is positief. De autobestuurders rijden rustig en houden rekening met de fietsgebruikers. Te voet langs deze straten lopen is nog steeds niet zo gemakkelijk omdat de zijkanten wat afhellen en daardoor niet gemakkelijk stappen.  De verandering is zeker een goede start om verder op voort te bouwen. Ik ben geen voorstander van eender welke straat af te sluiten of te gebruiken als trechter om alles via eenzelfde punt naar de hoofdbaan te leiden.

In de Pelgrimstraat en de Kanonniersweg is de snelheid 50 wat hoog is voor de staat van de weg en de tweerichting. De weg is te smal om fietsers en auto's en zeker ook voor voetgangers veilig te laten gebeuren. Is een éénrichtingsstraat hier misschien een optie? Natuurlijk dan wel met de mogelijkheid dat je circulair kan bewegen.

 

Annemie C.
0 0
lees meer
Waarom een knip ? Iedereen heef recht om daar te rijden. Op die manier kan er in elke straat een knip gemaakt worden. Er is gewoon overal teveel verkeer. En druk, voor mijn deur is het nog vele drukker. Dagelijks file. Snelheid controleren is al een groot punt. Mvg, Luc  

Controle op snelheid

 

Luc S.
0 0
lees meer
De Oude Kasteellaan is nu een handige sluipweg geworden die via de aansluitende, smalle residentiële straten het verkeer naar de R6, Putte, Sint-Katelijne-Waver, Onze-Lievevrouw Waver,...bevordert. En dat i.p.v. de daar voor aangewezen straten te gebruiken die wel uitgerust zijn voor doorgangsverkeer. De catalogering van wegen is een realiteit die gevolgd moet worden.

In die straten zelf kan er geen wezenlijke wijziging plaatsvinden waardoor ze minder verkeer te verwerken zouden krijgen. Die wegen terug bevrijden van het sluipverkeer kan enkel door de knip in de Oude Kasteellaan terug in te stellen.

 

Philippe C.
0 0
lees meer
Toon opnieuw willekeurig 24 van de 119 bijdragen