Geef jouw mening over de verandering in de Oude Kasteellaan
Geef jouw mening over de verandering in de Oude Kasteellaan
We verzamelen op deze projectpagina alle meningen over dit project. In april 2024 starten we met de evaluatie hiervan. We organiseren ook nieuwe verkeerstellingen, maar ook de mening van de buurtbewoners is daarbij belangrijk.
Deze bijdragen werden reeds ingediend
gebruik deze maar voor kort stukje dus zie weinig verandering, is wel 30 km / uur maar wat ik doe heeft geen trajectcontrole, ik probeer me wel aan 30 te houden
Er is zeker te veel verkeer en te snel verkeer vooral Kanonierwweg en Pelgrimstraat daar rijden ze veel te snel. Je mag 50km/u in Pelgrimstraat,maar die is heel druk geworden tijdens de ochtend en avonduren en ze rijden daar te snel , dan is 50 per uur veel te rap. Moeilijk passeren met tegenliggend verkeer, gevaarlijk voor voetgangers, joggers en fietsers. Auto's rijden over de mensen hun hof en in de bermen rijden ze alles kapot omdat ze altijd maar willen doorrijden.
maak er 30/u van dan zullen ze misschien gaan rondrijden langs het dorp
en ook de Harentstraat, te veel verkeer en veel te rap!
In vergelijking met de situatie voor de veranderingen, rijden de auto's nu de volledige oude kasteellaan door in plaats van af te slaan in de Eisenhowerlaan. Het verkeer in de Eisenhowerlaan is significant rustiger geworden in de avondspits. Dit is beter. Het verkeer in de oude Kasteellaan is slechter veworden voor de zwakke weggebruikers in zowel ochtend- en avondspits.
In de Eisenhowerlaan rijden er nog vaak mensen veel te snel. Voornamelijk mensen die van KV Bonheiden komen. Een trajectcontrole zou dus niet helpen. Mogelijks is een (of meerdere) snelheidsheuvel/bult een oplossing.
Goede verandering in combinatie met de traject controle.
De smalle Pelgrimstraat werd voor het wegnemen van de knip veelvuldig gebruikt als sluipweg richting Putte. Als voetganger of fietser is het oppassen geblazen voor wagens die hier véél te snel door vlammen.
Voorstander van knip zoals het eerst was. Nu is het veel drukker!
Pelgrimstraat : enkel richting
Berentrodedreef: plaats voor voetgangers
Positief: betere doorstroming door verwijderen knip Doordat niet alle verkeer verplicht langs Eisenhowerlaan wordt omgeleid is er minder risico op ongevallen aan fietspad Eisenhowerlaan-Rijmenamseweg. Dit blijft evenwel een zeer gevaarlijk punt voor fietsers doordat wagens moeten naderen tot op het fietspad om een zicht te hebben op de rijbaan
Wij merken geen extra sluipverkeer in Matadilaan, wel wagens die aan hoge snelheid door de straat scheuren
Snelheidsbeperking van 30km/u is wenselijk in een smalle straat zonder voetpaden
Het zou wel fijn zijn dat de situatie niet om de zoveel jaar verandert: we hebben al paaltjes, bloembakken, knip, trajectcontrole... gehad. Een gefundeerde studie en visie zou de gemeente heel wat geld besparen (over de hele gemeente).
Niet goed, het is levensgevaarlijk en trajectcontrole is zeer frustrerend
Zet de blokken gewoon terug
Negatief. De ganse buurt is drukker en gevaarlijker geworden. Er wordt opvallend harder gereden. Fietsers, wandelaars en leefbaarheid zijn de dupe.
Daargaand autoverkeer zoveel mogelijk ontraden. Inzetten op alle alternatieven voor de auto.
Ik vind het zonde dat er nu kan doorgereden worden, want velen houden zich niet aan de 30km/u, ws omdat ze de trajectcontrole niet helemaal moeten doorlopen. Nochtans 30km/u is echt wel aan te raden in de straten want er is te veel verkeer en er wordt te snel gereden, 50km/u is te snel!
Al deze straten zouden veel fietsvriendelijker moeten zijn, maak er fietsstraten van waar de auto's maar 30km per uur mogen. Ik neem veel de Pelgrimstraat, die is SUPERGEVAARLIJK, je mag daar 50 rijden en dat is veel te snel. Er moet dringend iets gebeuren dat er daar minder auto's passeren want knip weg of niet, dat heeft geen invloed op Pelgrimstraat, het lijkt zelfs of er nog meer verkeer doorrijdt en vaak ook bestelwagens van firma's. De auto's vertragen niet als ze je passeren, ze rijden liever rakelings langs je heen. Heb onlangs een vrouw met kinderwagen gezien en ongelooflijk hoe dicht de auto haar passeerde, gewoon schandalig! Of zet grote plantenbakken zig zag waarlangs de fietser en de voetganger opzij kan passeren zodat het contact met de auto niet meer mogelijk is. Bonheiden lijkt in sommige straten wel een autostrade. Zo rijd ik ook nooit weg langs de Harentstraat, dat is gewoon een steenweg!!! Hopelijk gaat er nu heel snel iets veranderen want zoals het nu is kan het echt niet langer.
Zeer positief. Het verkeer verspreidt zich op een spontane manier. Ik maak regelmatig gebruik van de Oude Kasteellaan en het verkeer is er niet druk. Belangrijk is uiteraard de snelheidsbeperking.
In de kanonniersweg heb ik ervaren dat er soms erg roekeloos wordt gereden.
Of dit te maken heeft met de snelheidsdbeperkingen in de omgeving, weet ik niet. Misschien regelmatige controles uitvoeren?
Ik merk op de spitsuren meer verkeer in het tweede deel van de Oude Kasteellaan (waar de knip weg is). In het eerste deel was er al altijd veel verkeer naar of van de Pelgrimstraat. Het merendeel van de auto's houdt zich niet aan de snelheid wanneer ze niet het hele traject in de straat nemen.
De knip terugplaatsen zal alleen effect hebben in een deel van de Oude Kasteellaan, maar zal voor veel andere straten niet veel oplossen. Ik ben voorstander van verkeer te weren dat niet in het binnengebied woont (tussen Weynesbaan en dorp). De woonstraten dienen niet voor doorgaand verkeer. In dit geval is er immers niet 1 woonstraat die gebruikt wordt, maar moet sluipverkeer wel door 5 of 6 woonstraten om dit binnengebied te doorkruisen. Denk aan verkeer van Keerbergen via Oude Schrieksebaan of verkeer van Putte of de Mart naar het dorp of de R6.
We laten de bewoners van omgeving Ludwina toch ook niet door de kleine straatjes naar het dorp rijden. Ze gebruiken de hoofdwegen en 1 woonstraat (Bruinbeekstraat die gedeeltelijk een voetpad heeft), maar geen 5 woonstraten.
Ik weet dat automobilisten niet graag in de file staan, maar ik denk dat dit onvermijdelijk is. Je kan in deze regio niet verwachten door elk dorp te rijden zonder file tegen te komen (gezien het grote aantal auto's en dichtbevolkte regio). Net zoals ik niet kan verwachten dat er geen enkele auto nog door onze straat rijdt. De luchtkwaliteit in het dorp zal wellicht verbeteren met de elektrificatie van het wagenpark.
De smalle straatjes (Pelgrimstraat en Uyerenboslaan) zijn niet geschikt om zoveel auto's door te laten in combinatie met fietsers en voetgangers. De Berentrodedreef is ook een stuk smaller dan ze lijkt. De berm is niet toegankelijk voor mensen die minder mobiel zijn of voor wandelwagens ed.
Ik ben voorstander van het beperken van het aantal wagens (sluipverkeer in het hele binnegebied). Volgens mij kan dat alleen door ofwel een knip te plaatsen en zo 'woonkamers' te creëren (cfr. Grimbergen) ofwel door uitgezonderd plaatselijk verkeer te maken en dit te handhaven door technische middelen (cfr. Mechelen en Zaventem doen dit in veel straten).
Het zal alleszins een uitdaging zijn om de straten veiliger te maken zonder veel bewoners te 'ambeteren'.
goed, wegens terug beschikbaar met auto (om zo het centrum te kunnen bereiken)
minder sluikverkeer indien mogelijk?
Alleen maar voordelen. In het weekend zeker niet meer verkeer dan voorheen. En tijdens de dag gedurende de week ook nog steeds een rustige straat. En makkelijk om naar R6 te rijden vanuit Matadilaan en Van Arteveldelaan.
Traject controle vanaf kruising met Van Arteveldelaan en Matadilaan. Zou ervoor kunnen zorgen dat waze gebruikers deze buurt dan ook achterwege laten.
Dit is een verbetering voor de inwoners van de Eisenhowerlaan. Maar er is nog steeds sluipverkeer en de snelheidsovertreders zijn niet op de handen van 1 gemeentebestuur te tellen.
Als het de bedoeling zou zijn dat de snelheidslimiet in al deze straten (en in de Eisenhowerlaan) gerespecteerd wordt dan zullen onze kameraadjes van de dienst Mobiliteit toch nog een vijftal bijkomende cameraatjes moeten plaatsen.
Het zou goed zijn van het sluipverkeer te stoppen door van deze omgeving een zone "uitgezonderd plaatselijk verkeer" te maken.
zowel fiets, te voet als auto
30 km per uur is goede snelheid, snelheid in Eisenhowerlaan zou ook 30km/u zijn maar wordt vaak niet gecontroleerd. Trajectcontrole is mi niet zinvol. Verkeer afkomstig van kanoniersweg kan afslaan richting Eisenhowerlaan: geen trajectcontrole. Omgekeerd ook vanaf Berentrodedreef.
Veel verkeer vanaf Pelgrimsstraat richting Berentrode tijdens spitsuren.
Geen probleem, mits aangepaste snelheden /max 30km/u
aangepaste snelheden IN SMALLE STRATEN /max 30km/u
Er wordt nog steeds overal TE SNEL gereden / idem dito in onze straat UYERENBOSLAAN
Overal zone 30 MET permanente snelheidscontoles en boetes / zie binnenstad Mechelen
Ik vindt het niet kunnen dat de knip weg is. Voordien kon ik alleen, met anderen, met de hond hier rustig wandelen en hielden auto's rekening met de voetgangers en ook de fietsers, nu zien de automobilisten maar één ding, vlug rechtdoor rijden naar de R 6. Ik fietste vroeger heel veel !!!!! Nu alleen nog uit noodzaak. Ben bang geworden. Zeker in mijn straat de Van Arteveldelaan is het in de ochtend een echte rally wedstrijd. De gemiddelde snelheid van de auto's is 80 km per uur (en geen 50). Tegelijk moeten ze geen rekening houden met de camera's. Mijn straat is een race baan geworden, hier gaan nog ongevallen gebeuren : kop-staart botsingen.
Plaats de knip terug !!!!!
Veel meer verkeer, associaal omdatniet iedereen zich aan de opgelgde snelheid dient te houden bij gebruik van zijstraten, dit geeft een vals gevoel van veiligheid tov de zwakke weggebruikers
De pelgrimstraat is momenteel een race baan, plaats trajectcontrole op het einde van de pelgrimstraat, maak er zone 30 van. De knip terug plaatsen
de knip was prima. Veilig voor fietsers en voetgangers. Auto's konden perfect rondrijden via dorp. Geen sluipverkeer. Ideaal!
terug naar situatie van de knip. Snelheid blijven houden tot 50 km/u. Geen trajectcontroles.
Veel te druk, gevaarlijk voor alle zwakke weggebruikers. Veel meer autoverkeer ook aan de voetbal is het nog gevaarlijker geworden. Onze straat is nu een sluipweg geworden. Trajectcontrole heeft totaal geen nut voor de auto's die een straat afslaan en zo de controle ontwijken. Ik ben al meerdere keren bijna van de weg gereden.
terug naar het vorige model met knip, veel veiligere situatie
Fijn om die knip niet meer te hebben en geen probleem mee om hier 30km/uur te rijden. Merk wel dat velen zich niet aan de snelheid houden en de trajectcontrole ontwijken
Trajectcontrole niet effectief als mensen vanuit de matadilaan komen bvb
weghalen knip: positief negatief: fietsstraat (als fietser vind ik het zelf heel vervelend dat auto's achter mij blijven rijden) + snelheid (50 km/u zou beter zijn, snelheid moet je sowieso overal aanpassen aan de situatie, vertragen en ruimte geven aan voetgangers/fietsers/auto's voor de veiligheid van iedereen)
in de omgeving van de Oude Kasteellaan: overal dezelfde snelheid, 50 km/u, eventueel beperking tot 30 aan de sportterreinen met dynamische verkeersborden
Mechelsesteenweg/Dorp: snelheidsbeperking 30 km/u enkel aan scholen met dynamische borden en 50 km/u enkel in bebouwde kom
Weynesbaan: geen snelheidsbeperking, 70 km/u moet kunnen op een baan met 2 rijstroken én fietspad. Het sluipverkeer in de smalle straten zal dan verminderen omdat je erniet zo snel mag rijden.