Deel op facebook
Deel op X
Deel op facebook
Deel op X

Geef jouw mening over de verandering in de Oude Kasteellaan

We verzamelen op deze projectpagina alle meningen over dit project. In april 2024 starten we met de evaluatie hiervan. We organiseren ook nieuwe verkeerstellingen, maar ook de mening van de buurtbewoners is daarbij belangrijk.

 
119
6

Deze bijdragen werden reeds ingediend

Toon opnieuw willekeurig 24 van de 119 bijdragen
Duidelijk toegenomen verkeer.      

Toegenomen verkeer Uyerenboslaan.

Niet-bewoners kennen de straat niet, rijden dikwijls te snel, al 2 auto's in de gracht owv onaangepast rijgedrag. 

 

Christel V.
0 0
lees meer
Voor mij persoonlijk is het schrappen van de knip een achteruitgang (het kruispunt Berentrodedreef x Oude Kasteellaan is voor mij persoonlijk gevaarlijker geworden, omdat veel voertuigen die uit de Oude Kasteellaan komen en richting Grote Doelstraat rijden de voorrang van rechts niet geven. En ik kom van rechts)

De voorrang van rechts wordt niet gerespecteerd.

Misschien is het beter deze helemaal af te schaffen en in de plaats met borden en haaientanden aan te duiden wie er voorrang heeft

En door de knip terug in te voeren zal er (vermoed ik) minder verkeer uit de Oude Kasteellaan komen en het kruispunt met de Berentrodedreef oversteken naar de Grote Doelstraat

Marjan V.
0 0
lees meer
Dat de knip eruit is is wat ons betreft ok. Wanneer je ging wandelen kon je soms zien dat hij toch werd omzeild.  Elke bewoner gelijk voor de wet. Het verkeer is overal drukker en heftiger geworden. De zone 30 is wel een pluspunt!!!! Dit mag van ons ook meteen in de Berentrodedreef toegepast worden.

Net zoals ik hierboven reeds schreef. ZONE DERTIG!!! ook in de Berentrodedreef. Op een steenweg (Waversesteenweg is er een stuk 30) en in een wandeldreef mag je plots terug 50. Begrijpen wie kan????

Chris V.
0 0
lees meer
Ik vind het een slechte aanpassing. 

Doorgaand verkeer moet geweerd worden in deze zone. Alle straten zone 30, liefst met trajectcontrole over het hele gebied, zonder achterpoortjes. 

Marc D.
0 0
lees meer
Zeer slecht. Er komt, sinds het wegnemen van de knip, veel meer verkeer door onze straten (Oude Kasteellaan, Van Arteveldelaan, Grote Doelstraat, Pelgrimstraat...), ook vrachtverkeer. Er wordt doorgaans heel snel gereden. Mijns inziens was het beter geweest om eerst te kijken welk (positief) effect de wijziging aan de verkeerslichten in het dorp zou teweeg brengen. Door de overvloedige oversteeklichten uit te zetten en de andere verkeerslichten alleen tijdens de spitsuren aan te zetten, zou het gewenste effect al bereikt worden in het dorp. Nu worden onze woonstraten waar veel gefietst, gesport en gewandeld wordt, onnodig belast. Het heeft een negatief effect op de veiligheid voor mens en dier. 

De knip in de Oude Kasteellaan terugzetten. Een trajectcontrole en/of snelheidsbeperking in de Pelgrimstraat plaatsen. Regelmatig mobiele snelheidscontroles inlassen, herhalingsborden 30km/u (de huidige borden zijn ook heel klein en staan veel te hoog), een snelheidsinformatiebord plaatsen (eventueel in de Oude Kasteellaan ter hoogte van het voetvalveld).

De tellingen die nu en in juni gebeurden zijn niet relevant. Toen de telling begin juni in voege trad, werd de knip tijdelijk weggehaald en werd al het doorgaand verkeer vanuit het dorp door onze straat omgeleid omwille van een wielerwedstrijd. De telling van nu vergelijken met die telling van juni is dus volledig incorrect!

Veerle O.
0 0
lees meer
Voorstander van knip zoals het eerst was. Nu is het veel drukker!

Pelgrimstraat : enkel richting

Berentrodedreef: plaats voor voetgangers

Rina V.
0 0
lees meer
de knip weggehaald vind ik perfect 

maak van deze bovenvermelde straten enkel plaatselijk verkeer en vermijdt alle sluipverkeer dat van Keerbergen, Schriek , Peulis komt via de Oude Booischotse Baan en Oude Schriekse Baan dat s'morgens en s'avonds doorsnijdt via de Harentstraat,Kanonniersweg en Pelgrimstraat.

Dit zal de Oude Kasteellaan eveneens ontlasten .  

Emmanuel D.
0 1
lees meer
prima

Kanonniersweg zone 30 maken

Peter F.
0 0
lees meer
Er is te veel sluipverkeer in de Oude Kasteellaan.

Rechts voorrang respecteren, alleen plaatselijk verkeer

Maria D.
0 0
lees meer
Zeer positief. Het verkeer verspreidt zich op een spontane manier. Ik maak regelmatig gebruik van de Oude Kasteellaan en het verkeer is er niet druk. Belangrijk is uiteraard de snelheidsbeperking.

In de kanonniersweg heb ik ervaren dat er soms erg roekeloos wordt gereden.

Of dit te maken heeft met de snelheidsdbeperkingen in de omgeving, weet ik niet. Misschien regelmatige controles uitvoeren?

Hilde J.
0 0
lees meer
Weghalen van de knip is een gemiste kans om een rustig en veilig fietsnetwerk aan te leggen. In plaats van auto's en vrachtverkeer via het dorp te sturen wordt de Oude Kasteellaan nu als sluipweg gebruikt/ingericht. Door snelheidsbeperking in het Dorp is het zelfs sneller om vanuit Rijmenam via Oude Kasteellaan naar de Waverse steenweg te rijden. Sluipverkeer in de omliggende straten van Oude Kasteellaan is volgens mij niet verminderd. 

knip terug herstellen

Steven L.
0 0
lees meer
Fietspaden zijn gevaarlijk glad bij winterweer. Er komt veel meer volk door de Grote Doelstraat sinds de verkeerswijziging. Ook in het weekend ... allemaal volk dat hier niet moet zijn. De snelheidsbeperking is niet aangepast aan de verkeerssituatie. 

Aanpassing fietspaden tegen de winter.

Knip terug plaats voor al het extra verkeerd dat hier niet moet zijn te weren.

Verkeersremmers plaatsen in Grote Doelstraat want de mensen proberen hier de tijd goed te maken die ze in de zone 30 verliezen ... 

An W.
0 0
lees meer
Minder fietsvriendelijk. Trajectcontrole is geen echte, aangezien te veel te omzeilen door veel zijstraten

Grote Doelstraat is zeer fietsonvriendelijk. Was al een probleem gezien sportinfrastructuur en en  fietsende jeugd richting KV Bonheiden, nu met toename verkeer nog onveiliger. 
Grote Doelstraat dient weer 1 richtingsverkeer te worden of moet qua infrastructuur veel beter worden aangepast voor zwakke weggebruikers. Huidige situatie is volstrekt verkeersonveilig.

Monique H.
0 0
lees meer
Terecht dat de straat terug toegankelijk is voor iedereen en doorgaans verkeer. Iedereen betaalt mee belasting voor het onderhoud van deze straat dus iedereen heeft het recht gebruik te maken van deze straat. Dit is geen privéweg. 

Begrip van álle weggebruikers voor elkaar

Veronique J.
0 0
lees meer
Ik ben geen voorstander van de veranderingen. Een tunnel onder bonheiden dorp zou ideaal zijn

Tunnel

Dirk W.
0 0
lees meer
Gelieve terug de knip te maken zoals voorheen. Doordat de camera van de trajectcontrole op de foute plaats staat, racen de 'omzeilers' nu door onze straat waarbij ze zowel in onze straat als in de Oude Kasteellaan zo snel kunnen rijden als ze zelf willen. Nutteloze investering dus, die trajectcontrole. Die in het centrum is trouwens ook nutteloos want de kans dat je daar nog over het hele traject 30 kan rijden, is enkel mogelijk op het moment dat er geen verkeer is en er dus ook geen gevaarlijke omstandigheden zijn.

Alles terug zoals voorheen aub.

Zet die bloembakken terug aub.

Guido G.
0 0
lees meer
Waarom een knip ? Iedereen heef recht om daar te rijden. Op die manier kan er in elke straat een knip gemaakt worden. Er is gewoon overal teveel verkeer. En druk, voor mijn deur is het nog vele drukker. Dagelijks file. Snelheid controleren is al een groot punt. Mvg, Luc  

Controle op snelheid

 

Luc S.
0 0
lees meer
Dit is een verbetering voor de inwoners van de Eisenhowerlaan. Maar er is nog steeds sluipverkeer en de snelheidsovertreders zijn niet op de handen van 1 gemeentebestuur te tellen.

Als het de bedoeling zou zijn dat de snelheidslimiet in al deze straten (en in de Eisenhowerlaan) gerespecteerd wordt dan zullen onze kameraadjes van de dienst Mobiliteit toch nog een vijftal bijkomende cameraatjes moeten plaatsen.

Het zou goed zijn van het sluipverkeer te stoppen door van deze omgeving een zone "uitgezonderd plaatselijk verkeer" te maken.

 

     

Dirk H.
0 0
lees meer
Zone 30 werkt niet als de auto's van en naar de Pelgrimsstraat rijden. Er is sluipverkeer via Matadilaan, dan moet men ook geen 30 rijden want er is enkel registratie in het begin van de Oude Kasteellaan. Wegdek in Grote doelstraat moet voor de fietsers verbeterd worden.

Beter en meer controle.

Stefaan P.
0 0
lees meer
Ik denk dat dit weinig of geen verschil maakt op gebied van verkeersdrukte in de Grote Doelstraat. In elk geval is het voor ons niet duidelijk merkbaar. 

In de Grote Doelstraat wordt, ondanks de snelheidsbeperking, nog relatief dikwijls te snel gereden, dat is mijn indruk. 

Als het bestuur de snelheid in de Grote Doelstraat belangrijk vindt dan moet er regelmatig gecontroleerd worden. 

Walter - volkskunstgroep de krekels bonheiden vzw C.
0 0
lees meer
In vergelijking met de situatie voor de veranderingen, rijden de auto's nu de volledige oude kasteellaan door in plaats van af te slaan in de Eisenhowerlaan. Het verkeer in de Eisenhowerlaan is significant rustiger geworden in de avondspits. Dit is beter. Het verkeer in de oude Kasteellaan is slechter veworden voor de zwakke weggebruikers in zowel ochtend- en avondspits.

In de Eisenhowerlaan rijden er nog vaak mensen veel te snel. Voornamelijk mensen die van KV Bonheiden komen. Een trajectcontrole zou dus niet helpen. Mogelijks is een (of meerdere) snelheidsheuvel/bult een oplossing.

Tobias H.
0 0
lees meer
Merkelijk drukker als voetganger onveilig, zeker als wagens kruiden onduidelijk kruispunt oude Kasteellaan/matadi, verkeersregels worden er niet gerespecteerd

Herinvoeren knip

of enkel richting voor wagen, op deze manier onveilig voor voetgangers en fietsers wegens te smal

Guido W.
0 0
lees meer
De Oude Kasteellaan en achterliggende straten zijn erftoegangswegen en bevinden zich in de stille kamers van het mobiliteitsplan. De algemene visie is het doorgaand verkeer te weren in erftoegangswegen . Door het wegnemen van de verkeersfilter ( was niet echt een knip) doet men juist het opgekeerde en faciliteert het doorgaand verkeer op een daarvoor ongeschikte weg ( volgens de wegencategorisering van het mobiliteitsplan) . Of wel is men consiquent als gemeentebestuur en richt men de Oude kasteellaan en grote doelstraat in als lokale ontsluitingsweg met alle randvoorwaarden ofwel plaats men terug de verkeersfilter en zoekt tegelijkertijd naar oplossingen voor de Pelgrimstraat en de andere straten. Trajectcontroles lossen verkeerstromen niet op. Een groot gebrek aan kennis en visie is het ad-hoc beleid dat men vandaag toepast op vlak van mobilitit in Bonheiden

zie bovenstaande

Guido V.
0 0
lees meer
Zeer goed´
Christine V.
0 0
lees meer
Toon opnieuw willekeurig 24 van de 119 bijdragen