Deel op facebook
Deel op X
Deel op facebook
Deel op X

Geef jouw mening over de verandering in de Oude Kasteellaan

We verzamelen op deze projectpagina alle meningen over dit project. In april 2024 starten we met de evaluatie hiervan. We organiseren ook nieuwe verkeerstellingen, maar ook de mening van de buurtbewoners is daarbij belangrijk.

 
119
6

Deze bijdragen werden reeds ingediend

Toon opnieuw willekeurig 24 van de 119 bijdragen

Merkelijk drukker

als voetganger onveilig, zeker als wagens kruiden

onduidelijk kruispunt oude Kasteellaan/matadi, verkeersregels worden er niet gerespecteerd

Guido W.
0 0
lees meer

Ik ben hier niet over te spreken. Traject controle ok maar 30 km per uur !!!!!!

Dominique D.
0 0
lees meer

Positief, toename van verkeer valt mee en weegt voor mij niet op tegen het voordeel van zelf door heel de straat te kunnen rijden (richting R6, sporthal, chiro,...). 

Sabrina S.
0 0
lees meer

weghalen knip: positief

negatief: fietsstraat (als fietser vind ik het zelf heel vervelend dat auto's achter mij blijven rijden) + snelheid (50 km/u zou beter zijn, snelheid moet je sowieso overal aanpassen aan de situatie, vertragen en ruimte geven aan voetgangers/fietsers/auto's voor de veiligheid van iedereen)

T V.
0 0
lees meer

Niet goed. 

Veel toegenomen auto- en vrachtverkeer, vooral in de spitsuren 's morgens en 's avonds. Dit is zeer gevaarlijk voor fietsers en voetgangers , die op de baan moeten wandelen of fietsen, samen met het tweerichtings-autoverkeer. 

Het ontbreken van voetpaden en fietspaden (=échte fietspaden ontbreken, een geschilderde rode lijn of een wit getekend fietsje is geen fietspad) zorgt voor gevaarlijke situaties.
Auto's rijden té snel, want ze slaan vroegtijdig af (naar Eisenhowerlaan of Pelgrimstraat), en worden dus niet gemeten in de trajectcontrole.

Liesbet W.
0 0
lees meer

Ik was heel sceptisch over de verandering (met name de verwijdering van de knip, het toelaten van 2-richtingsverkeer, en de trajectcontrole).

De verkeersdrukte en het geassocieerde geluid is zonder twijfel toegenomen in de Oude Kasteellaan. Dit is vooral merkbaar tijdens de ochtend- en avondspits wanneer er files staan in het dorp. Die toename is uiteraard ver van ideaal maar aanvaardbaar als dit het bredere mobiliteitsplan van Bonheiden ondersteunt. Ik hoop echter dat dit zo blijft en niet verder toeneemt wanneer de situatie in het dorp zou verslechteren, meer sluipverkeer de alternatieve route ontdekt, of bv Google maps de situatie actualiseert. Ik hoop daarom dat er plannen zijn om de situatie te blijven monitoren en bij te sturen waar nodig.

 

Zie ook een aantal zaken die kunnen verbeterd worden in de volgende sectie over de trajectcontrole, het kruispunt met de Matadilaan en Van Arteveldelaan, en de scheiding 

Joris W.
0 0
lees meer

Waarom een knip ?

Iedereen heef recht om daar te rijden.

Op die manier kan er in elke straat een knip gemaakt worden.

Er is gewoon overal teveel verkeer.

En druk, voor mijn deur is het nog vele drukker. Dagelijks file.

Snelheid controleren is al een groot punt.

Mvg, Luc

 

Luc S.
0 0
lees meer

Niet goed, het is levensgevaarlijk en trajectcontrole is zeer frustrerend

Matthias D.
0 0
lees meer
 

Goed

Bart V.
0 0
lees meer

Prima

André W.
0 0
lees meer

Terecht dat de straat terug toegankelijk is voor iedereen en doorgaans verkeer. Iedereen betaalt mee belasting voor het onderhoud van deze straat dus iedereen heeft het recht gebruik te maken van deze straat. Dit is geen privéweg. 

Veronique J.
0 0
lees meer

Er is duidelijk toegenomen verkeer. Wandelen en fietsen is dikwijls gevaarlijk. Zeker op drukkere momenten zoals de ochtendspits. Het sluipverkeer is hier sterk aanwezig. De traject controle werkt hier niet door de verschillende zijstraten waardoor er niet aan de 30 km/u max snelheid gekeken wordt. 
Wanneer de lichten in het dorp zouden geactiveerd worden zoals voorheen, gaat het sluipverkeer alleen nog toenemen. De Oude Kasteellaan en Grote doel straat werd gebruikt als rustige en veilige straat om per fiets de dorpskern te vermijden. Dit is voortaan niet meer veiliger spijtig genoeg. 

 

Bjorn L.
0 0
lees meer

Veel drukker verkeer in de Grote Doelstraat ! Daar bovenop wordt de snelheidsbeperking van 30 km amper gerespecteerd. Onze straten worden voor fietsers en voetgangers uiterst gevaarlijk. Bovendien zorgt het meer-verkeer en de snelheid voor geluidsoverlast!

Lieve T.
0 0
lees meer

Prima zonder knip.

Door Harentstraat/Kanonniersweg komt ook zeer veel sluipverkeer en wordt ook aan overdreven snelheid gereden, en daar is ook geen knip.

Zonder knip hoeven wij niet meer om te rijden via de (drukke) dorpskern om naar Putsesteenweg te rijden.

Lieve V.
0 0
lees meer

Goed zoals nu mits aanpassing aan de Pelgrimstraat.

Fu L.
0 0
lees meer

Geen mening, 30/km u is goed maar daardoor verplaatst het verkeer zich naar straten waar wel 50km/u mag gereden worden

Nancy N.
0 0
lees meer

Duidelijk toegenomen verkeer.

 

 

 

Christel V.
0 0
lees meer

Zolang de openbare weg betaald wordt met belastinggeld moet deze bruikbaar zijn voor elke burger. Zowel de bloembakken als zone 30 horen hier niet thuis om aan de privé belangen van enkele bewoners tegemoet te komen. De straat is geen privé domein. Gewoon een bordje 50 zetten. Het extra aantal passanten is het gevolg van allerhande belemmeringen (verkeerslichten) door het vorige bestuur in het dorp geplaatst. 

Bart G.
0 0
lees meer

prima

Peter F.
0 0
lees meer

gebruik deze maar voor kort stukje dus zie weinig verandering, is wel 30 km / uur maar wat ik doe heeft geen trajectcontrole, ik probeer me wel aan 30 te houden

Louisa B.
0 0
lees meer

Erg jammer dat de knip verdwenen is. Alweer een rustigere redelijk autoluwe straat die verdwijnt en vooral twee straten die onevenredig veel extra sluipverkeer te slikken krijgen om de trajectcontrole te omzeilen (Matadilaan/Van Arteveldelaan en straat van voetbal/btk). In de Oude kasteellaan en de Van Arteveldelaan en Matadilaan en straat van voetbal/btk konden we nog redelijk gerust met de kinderen leren fietsen, wandelen etc. Dat is nu volledig voorbij. Super veel verkeer nu (vooral in Van Arteveldelaan). Opnieuw werd Bonheiden nog wat onveiliger en minder kindvriendelijk gemaakt. Zoek maar eens een straat waar je nog relatief gerust kan fietsen met kinderen .. Jammer. 

Annelies L.
0 0
lees meer

Ik vindt het niet kunnen dat de knip weg is. Voordien kon ik alleen, met anderen, met de hond hier rustig wandelen en hielden auto's rekening met de voetgangers en ook de fietsers, nu zien de automobilisten maar één ding, vlug rechtdoor rijden naar de R 6. Ik fietste vroeger heel veel  !!!!! Nu alleen nog uit noodzaak. Ben bang geworden. Zeker in mijn straat de Van Arteveldelaan is het in de ochtend een echte rally wedstrijd. De gemiddelde snelheid van de auto's is 80 km per uur (en geen 50). Tegelijk moeten ze geen rekening houden met de camera's. Mijn straat is een race baan geworden, hier gaan nog ongevallen gebeuren : kop-staart botsingen.

Francine D.
0 1
lees meer

Gevaarlijke situatie voor zwakke weggebruikers aan de Eisenhouwerlaan wegens 2 richtingen. 

De max snelheid 30km/u wordt niet gerespecteerd als men vanuit een zijstraat komt.

David N.
0 0
lees meer

Ik heb het gevoel dat er meer auto's zijn tijdens ons traject naar school (schooluren): pelgrimstraat, oude kasteellaan en berentrodedreef.

Als we van school komen ervaar ik ook meer auto's in de oude kasteellaan. We komen dan van de Eisenhouwerlaan en daar vind ik het nu onveiliger om links af te slaan in de oude kasteellaan.

Tine V.
0 0
lees meer
Toon opnieuw willekeurig 24 van de 119 bijdragen